БНР | 06.11.2021 17:48:32 | 229

Левски повали Славия с гол на Билал Бари

Отборът на Левски победи Славия с 1:0 в мач най-старото столично дерби в родния футбол, което бе от 14-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение на стадиона в квартал Овча купел отбеляза Билал Бари с глава в 81-ата минута. Домакините играха около половин час с човек по-малко заради червен картон на Ерол Дост.

Системата за видео повторения (ВАР) отмени дузпа за “сините”, след като главният съдия Ивайло Стоянов посочи бялата точка пред вратата на "белите". Венцислав Керчев изрита връхлитащия Билал Бари и първоначално реферът назначи 11-метров наказателен удар в полза на Левски. Жълт картон пък получи наставникът на Славия Златомир Загорчич. След консултация с Георги Кабаков и Мартин Маргаритов, отговарящи за ВАР, Стоянов промени решението си. Така бе преценено, че има нарушение, но е извън наказателното поле и бе отсъден пряк свободен удар.

С успеха си днес Левски събра 17 точки и заема осмо място в класирането – само на три точки от първата шестица. Славия остава на четвърта позиция с 23 точки.