БНР | 07.11.2021 15:35:15 | 98

Арда победи драматично Ботев (Вр) с 3:2

Арда надигра Ботев Враца с 3:2 като домакин в изключително зрелищен и драматичен сблъсък от 14-ия кръг на Първа лига.

На стадион „Арена Арда“ в Кърджали домакините дръпнаха в резултата до почивката след точната интервенция на Спас Делев. Малко след началото на второто полувреме Румен Руменов покачи на 2:0, но кърджалийци изгубиха аванса си след по-малко от десет минути след две бързи попадения на Дориан Бабунски, първото от които от дузпа.

Възпитаниците на Георги Чиликов останаха в намален състав след втория жълт на Алекс Петков в 71-та минута. Противно на логиката, домакините стигнаха до победен гол в третата минута на добавеното време след попадението на Тонислав Йорданов. Така, Арда се изкачи до седмото място в класирането с актив от 17 точки. Ботев Враца е предпоследен с 11 пункта.