Fakti.bg | 13.11.2021 13:53:17 | 200

Пирин победи Левски в контрола на "Герена"

Пирин (Благоевград) победи Левски с 1:0 в контролна среща на стадион „Георги Аспарухов”.

Единственото попадение в срещата реализира Венцислав Бенгюзов пет минути след началото на второто полувреме.

Треньорът на „сините” Станимир Стоилов не може да използва националите Николай Михайлов, Радослав Цонев, Борислав Цонев, Гьоко Зайков, Христос Шелис, Марин Петков и Мартин Петков. Георги Миланов и Иван Горанов също пропускат спрагина, тъй като едва вчера подновиха тренировки. Хосе Кордоба вчера получи удар в главата на тренировка и днес също е аут. Драган Михайлович получава почивка.

В 10-ата минута Здравко Димитров проби отляво и потърси контакт със защитник в наказателното поле, но не успя да спечели дузпа. В началните минути "сините" владееха инициативата, но не създаваха нищо запомящо се пред Хенгелман. В 20-ата минута Любомир Тодоров намери връхлитащия отдясно Ивайло Найденов. Крайният защитник навлезе в наказателното поле, но стреля неточно в аут. Минута по-късно Андриан Краев проби през центъра и отправи удар, който след рикошет в Николай Бодуров излезе в корнер.

В 32-ата минута Слави Костов с отличен пас изведе Спас Георгиев сам срещу Пламен Андреев. Младият страж на Левски обаче внимаваше и успя да улови топката до границата на наказателното поле. Три минути по-късно Пирин пропусна отлична възможност да стигне до гол. Костов с нов хубав пас намери Иван Тасев отдясно. Младокът напредна, а Георги Александров опита да го спре. Все пак топката остана във футболиста на гостите, който опита удар от близка дистанция, но Андреев с чудесна намеса запази вратата си суха.

В 37-ата минута "сините" организираха опасна контраатака. Димитър Костадинов напредна с топката и намери Билал Бари отляво. Мароканцът навлезе в наказателното поле, където падна след съприкосновение с Николай Бодуров. Нападателят поиска дузпа, но такава не бе отсъдена. В 42-ата минута Конър Хендерсън опита силен шут от границата на наказателното поле, но Андреев отново се намеси блетящо. Последва корнер, след което Бодуров отправи удар, топката се разходи по голлинията, срещна дясната греда и вратарят на Левски изби.

На полувремето Левски направи три смени. На местата на Андриан Краев, Любомир Тодоров и Денис Динев влязоха Димитър Андонов, Георги Коричков и Васил Димитров.

Благоевградчани поведоха в 50-та минута. Тогава "орлетата" получиха право да изпълнят пряк свободен удар пред наказателното поле. Зад топката застана Хендерсън, чийто удар срещна стената. Последва нов шут, който бе блокиран. Топката стигна до Венцислав Бенгюзов, който с много хубав удар в левия ъгъл не остави шансове на Андреев.

В 59-ата минута резервата Васил Димитров бе близо до изравнителен гол. Здравко Димитров развинти отляво Тодоров, навлезе в наказателното поле и пусна към дузпата за Димитров. Младият нападател обаче не успя да намери очертанията на вратата.

В 68-ата минута Георги Александров засече с глава центриране от корнер на Здравко Димитров. Марио Кирев успя да избие, след което топката срещна горната греда и излезе в нов ъглов удар. Осем минути по-късно Патрик-Габриел Галчев опита удар от далечна дистанция, но не затрудни Марио Кирев.

В 79-ата минута "сините" пропуснаха отлична възможност за гол. Асен Митков получи отдясно и със страхотно центриране намери влезлият преди секунди Преслав Бачев. Младокът отпита удар от въздуха с десния крак от около 5-6 метра, но Кирев демонстрира добър рефлекс и изби. Три минути след това Бодуров намери Димитър Законов пред наказателното поле. Халфът отправи удар, който не затрудни Андреев.

Левски – Пирин 0:1

0:1 Венцислав Бенгюзов (50)

Левски: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов /к/ (72 - 31. Александър Божилов), 41. Георги Александров (85 - 30. Адриан Райчев), 14. Денис Динев (46 - 2. Димитър Андонов), 22. Патрик-Габриел Галчев (78 - 39. Георги Бачев), 89. Андриан Краев (46 - 37. Георги Коричков), 27. Асен Митков (80 - 32. Дейвид Михалев), 20. Димитър Костадинов (54 - 17. Антоан Стоянов), 35. Любомир Тодоров ( 46- 36. Васил Тодоров), 11. Здравко Димитров (73 - 33. Петър Войнов), 19. Билал Бари (62 - 37. Николай Арахангелов)

Резерви: 99. Йоан Загоров, 2. Димитър Андонов, 17. Антоан Стоянов, 30. Адриан Райчев, 31. Александър Божилов, 32. Дейвид Михалев, 33. Петър Войнов, 36. Васил Димитров, 37. Николай Арахангелов, 37. Георги Коричков, 39. Преслав Бачев

Треньор: Станимир Стоилов

Пирин: 12. Ник Хенгелман (60 - 1. Марио Кирев), 23. Ивайло Тодоров, 5. Николай Бодуров, 45. Христофор Хубчев, 87. Христо Петров, 44. Конър Хендерсън, 73. Венцислав Бенгюзов, 26. Иван Тасев, 17. Спас Георгиев, 21. Блеъринд Морина, 29. Станислав Костов (46 - 9. Преслав Йорданов)