Ето имената на двата клуба, които предизвикаха големия скандал по оста Михайлов-Бербатов

Общо 482, а не 483 са били регистрираните делегати за извънредния конгрес на БФС, който се проведе на 12 октомври 2021 година. Това стана ясно от списъците, които футболният съюз публикува в петък.
В отделен списък са посочени делегатите, гласували за президент на БФС. Те са 480.
Т.е. имаме двама делегати, които са се регистрирали, но после не са гласували за президент на футболния съюз. Това са Иван Димитров (ФК Авангард, с. Бачево) и Веселин Милачков (ФК Риал, гр. Перник). Все още няма информация дали те са били в залата, но не са упражнили правото си на глас при избора за президент на БФС, или пък са напуснали конгреса много преди да се пристъпи към гласуване.
Изборът бе спечелен от Борислав Михайлов, който получи 241 гласа срещу 230 за Димитър Бербатов. Осем вота отидоха за Христо Порточанов, а една бюлетина бе невалидна.
Именно делегатите на въпросните два клуба предизвикаха големия скандал между екипите на Борислав Михайлов и Димитър Бербатов. Михайлов бе обявен за победител след първия тур, но подгласникът му твърди, че е трябвало да има балотаж, тъй като не е събрал необходимите 242 гласа (50% плюс 1 глас).
От щаба на Михайлов са категорични, че под присъствали не се разбира регистрирани, а гласували и поради тази причина 241 гласа събират необходимите (50% плюс 1 глас) за успех още на първия тур, както повелява Уставът на съюза.
Сега се очаква решението на Търговския регистър дали ще впише Борислав Михайлов като президент на БФС, а след това и на съда, ако някоя от засегнатите страни обжалва становището на ТР.
Прочети цялата публикация



Венци Стефанов разпали скандал: Обвини Ботев Пловдив в опит за манипулация на играчи
Рилски спортист представи играчите на Черно море Тича като риби
Тъжен ден за българския футбол – почина легенда на Левски
Кривия: Виждам лични нападки към Гонзо! Вили Вуцов най-малко трябва да се обажда, всеки има подкаст, надкаст и задкаст
Лионел Меси с емоционално послание за 21 години от дебюта си за Барселона
Българският футбол се прости Добромир Жечев
Близо 400 уникални возила показаха на ретро събора в Стара Загора
Ботев Пд: Ясно е какво трябва да е решението на БФС след инцидента
Разобличават мрежа от български джебчийки в Мадрид
Ще стане ли Украйна за Русия новият Афганистан
Corvette ZR1 с рекорд, стопявайки задна броня в състезанието Texas Open Road Race - видео
Могат ли падащите листа да повредят боята на колата ви?
Десет от Лион удържаха напорист Брест
Печалбата на Tesla с -35% въпреки рекордни тримесечни приходи
“Възкръсналите” марки 8 – Alpine - видео
Алавес и Селта Виго записаха победи в Ла Лига
Учени: Планетата ни навлиза в „парникова траектория“, върви към климатичен хаос
За ужас на милиони жени по света един от най-желаните ергени на планетата се сгоди за инфлуенсърка
Община Благоевград премахва опасно дърво на ул. „Тодор Александров“.
Полицията в Ловеч е на крак заради двама избягали затворници, единият е задържан