Cross.bg | 09.01.2022 06:32:00 | 92

Кеймбридж Юнайтед отстрани Нюкасъл за ФА Къп, българският вратар герой (видео)

Българин разплака богаташите от Нюкасъл със спасяванията си Кеймбридж Юнайтед хвърли бомбата в третия кръг във ФА Къп, отстранявайки Нюкасъл с 1:0. Българският вратар на третодивизионния тим Димитър Митов бе избран за състезател на мача. Димитър направи общо 10 спасявания, като повече от половината от тях бяха инфарктни, предотвратявайки сигурни голове на " Сейнт Джеймсис Парк ". Единственото попадение осъществя централният атентатор на " жълто-черните " Джо Айрънсайд в 57-ата минута. В добавеното време на срещата Митов блокира мощен удар с глава на Жоелинтон и прати отбора си в четвърти кръг, която носи на Кеймбидж Юнайтед милион и половина паунда от телевизионни права. video: https://www.youtube.com/watch?v=ns9kxVf1dec