Питър Джаксън е най-високоплатеният артист

Режисьорът на "Властелинът на пръстените" и "Завръщане" Питър Джаксън оглави списъка на богатите на списание Forbes като най-високоплатения артист за 2021 г.
Миналата година Джаксън е спечелил 580 млн. долара, главно чрез продажбата на част от бизнеса си с визуални ефекти Weta Digital на Unity Software за 1,6 млрд. долара. По оценки на Forbes, Джексън е спечелил лично около 600 млн. долара в брой и 375 млн. долара в акции от сделката, което го прави третия човек в историята, станал милиардер от правене на филми, след Стивън Спилбърг и Джордж Лукас.
Всичките 10 изпълнители в списъка са мъже, като само три жени попадат в топ 20. Музикантите Боб Дилън, Пол Саймън и Брус Спрингстийн са попаднали в топ 10 благодарение на продажбата на своите каталози, като последният е на второ място, след като е продал музиката си на „Sony Music“ за приблизително 500 млн. долара.
Създателите на " South Park" Трей Паркър и Мат Стоун са на 6-то място с 210 млн. долара, след като подписаха шестгодишен договор за 900 млн. долара с Paramount+ за създаването на няколко филма.
Музикантите Кание Уест, Джей-Зи и актьорът Дуейн "Скалата" Джонсън също попаднаха в топ 10, благодарение на продажбите на филми и музика, както и заради изгодни търговски договори за продажба на маратонки, шампанско и текила.
Рийз Уидърспун беше най-добре печелещата жена през миналата година под № 12, като спечели 115 млн. долара чрез продуцентската си компания Hello Sunshine, която се фокусира върху женски истории, и 20 млн. долара за ролята си в драмата на Apple TV The Morning Show.
Телевизията е силно застъпена в класацията: създателят на "Двама мъже и половина" и "Теория за големия взрив" Чък Лори заема 13-о място със 100 млн. долара; създателят на "Закон и ред" Дик Улф е на 15-о място с 86 млн. долара; съавторите на "Приятели" Кевин Брайт, Марта Кауфман и Дейвид Крейн са спечелили 82 млн. долара и заемат 17-о място; продуцентът на "Бриджъртън" и създател на "Анатомията на Грей" Шонда Раймс е на 18-о място с 81 млн. долара.
Други музикални изпълнители, попаднали в списъка, са Red Hot Chili Peppers, които заемат 11-то място, след като продадоха своя каталог на музикалния инвестиционен фонд Hipgnosis; Mötley Crüe. Те, на свой ред, заемат 22-ро място със 72 млн. долара, след като продадоха девет от албумите си на притежателя на музикални права BMG. Следват ги Beach Boys с 64 млн. долара, след като продават музиката си на изпълнителния директор на развлекателната компания Irving Azoff.
"Никога не е имало по-добър момент да бъдеш продавач - особено ако си суперзвезда, която държи правата върху десетилетия хитове", пише Лизет Войтко от Forbes.
Прочети цялата публикация



Орбан ще поиска благословията на Тръмп да продължи да купува руски петрол
Фики бе обявен за „Балканска звезда №1“ (СНИМКА)
Скандален рапър бе задържан за убийството на звезда от OnlyFans (ВИДЕО)
Рожден ден зад решетките: Пи Диди става на 56 г. днес
Ариана Гранде и Синтия Ериво си направиха еднакви татуировки за "Злосторница 2" (СНИМКИ)
Старозагорската опера и главният художествен ръководител на ансамбъл „Загоре“ с наградата „Кристална Лира 2025“
Камен Калев отказа награда в знак на протест
Завладяващият глас Ерос Рамацоти става на 62 години
Зад кулисите на „Poetic Justice“: напрежението между Джанет Джаксън и Тупак Шакур
Пласидо Доминго пристигна в София със сина си Алваро
Експлозия срина жилищна сграда в Германия, има ранени и изчезнал
Осем квартала на Сливен останаха без вода над 24 часа заради ремонтни дейности
Природни катаклизми са причинили щети за трилиони в най-големите индустриални държави
Николай Денков е новият заместник-председател на „Продължаваме промяната“
Американците от арабски произход: какво мислят за Тръмп днес
Словакия е против използването на руски активи за подпомагане на Украйна
„Роди се звезда”: Новият кмет на Ню Йорк Зохран Мамнади
Принц Хари обвинен, че засенчва брат си Уилям: „Разглезено хлапе, което иска внимание“
Google предупреждава за опити за изнудване чрез ревюта в Maps
Почина Лий Тамахори – режисьор на филм за Джеймс Бонд