Бербатов: Роналдо е тотален професионалист, оставете го да играе!

Димитър Бербатов защити Кристиано Роналдо от критиките в Англия заради слабата му форма. Петкратният кавалер на "Златната топка" има едва един гол в последните 10 мача на "Манчестър Юнайтед". Информации в различни медии твърдят, че временният треньор Ралф Рангник е изгубил напълно търпение към Кристиано.
"Липсата на голове при Роналдо може да е проблем за всички, но не и за мен - каза Бербатов, цитиран от "Труд". - Когато резултатите не са добри, винаги звездата е под прицел. В този момент това е Кристиано Роналдо. На терена обаче са 11 футболисти и вината трябва да бъде поделена. Хората да не забравят, че той вече е на 37 години. Затова от време на време му е позволено да изиграе и лош мач. Но не мисля, че Роналдо е проблемът. "
"Той прави достатъчно за "Юнайтед". Феновете искат повече заради стандартите, които Кристиано сам постави. Винаги ще има такива, които да го критикуват след слаб мач и сега те поеха топката. Но всеки трябва да има предвид възрастта му, неговата игра, но и на целия отбор. Роналдо също се нуждае от съотборници, за да даде повече. Така е нормално във футбола."
"Роналдо е тотален професионалист, ще говори с треньора и ще играе по-силно. Всеки в "Юнайтед" трябва да се подобри. Стандартите са по-високи от това, което виждаме в момента. Роналдо е реалист и го знае. Не е нужно някой да му го обяснява. Всичко, което е постигнал във футбола, не е заради късмет, а защото знае какво да прави на терена. Стига са му се качвали на главата, а да го оставят да играе."
Бербатов призова "Манчестър Юнайтед" да бъде по-постоянен в представянето си. "Предстоят мачове със "Сити", "Тотнъм", "Атлетико" и "Ливърпул" - припомни бившият голмайстор на "дяволите". - На хартия серията е много трудна, но това е "Манчестър Юнайтед". В отбора има големи футболисти. Те могат да правят страхотни мачове. Никой не трябва да отписва "Юнайтед". Отборът може да бие всеки, но може да се спъне и в "Уотфорд". Това ме влудява. Трябва постоянност."
В същото време хаосът при световния и европейски шампион "Челси" се засили значително. След като Роман Абрамович предаде властта на шестима от благотворителната фондация в клуба, двама от тях вече искат да подадат оставка. Никой не знае дали Абрамович е напълно категоричен в намерението си и дали ще продължи да издържа клуба.
Прочети цялата публикация



Ал Насър и Роналдо на колене пред Уелтън и компания в Шампионската лига на Азия 2
От ИТ проблем към бизнес риск: защо киберзастраховането е вече необходимост
Кварацхелия е най-добрият футболист през сезона в Шампионската лига
Александър Василев ще играе за титлата на турнир в Сърбия
Големият финал в Шампионска лига: ПСЖ или Арсенал ще ликува с трофея
Монца и Вальо Антов оцеляха в реванша и се завърнаха в Серия А
Янаки Милев ще играе финал на двойки в Италия
"Iron Maiden" знае на "Герена" да играе
Рафаел Надал с неочаквано откровение
Хелън Мирън проговори за напрежението с Том Харди на снимачната площадка на „MobLand“
Разбиха наркобанда в Бургаско и Ямболско, иззети над 250 кг марихуана
Политици и държавници поздравиха децата за 1 юни
Сериалът "Еуфория" няма да бъде подновен за нов сезон
Струва ли си все още да инвестираме в имоти?
Тони Попович обяви състава на Австралия за Световното първенство
Строга секретност и абсолютно подчинение: Как се отглеждат тайните синове на Путин
Голям удар! Над 250 кг марихуана иззети при мащабна операция в Бургас и Ямбол
Собственици на имоти в "града фантом" се събират на среща, за да решат какви действия ще предприемат