Градев за писмото от ФИФА: От БФС пак са се изгубили в превода

ФИФА и УЕФА изпратиха писмо днес до БФС и Министерството на младежта и спорта, за да обяснят становището си върху ситуацията с административните органи на българския футбол. В него от страна на Борислав Михайлов и хората му се твърди, че организациите застават твърдо зад тях, но от публикуваната кратка информация се вижда, че няма нищо подобно. Това твърди адвокатът по спортно право и член на екипа на Димитър Бербатов Георги Градев в своя публикация в социалните мрежи.
„Бившите ръководители на БФС отново са се загубили в превода“, категоричен е той.
Градев обясни още, че УЕФА не може да има право на отношение към вътрешните дела на българския футбол и подчерта, че това право е само на ФИФА.
„Има огромно несъотвествие с обявеното от бившия ИК на БФС и заявеното преди ФИФА и УЕФА. Все още въпросното решение на бившия ИК на БФС не е видяло бял свят“, гласи още публикацията на Георги Градев.
Междувременно на днешното извънредно заседание на Изпълкома бе взето решение няколко клуба, начело с ЦСКА, да заплатят глоба в размер на 15 хил. лв. за участието си в конгреса на 18 март, който същият отмени в началото на месеца, но въпреки това реши да запази зала в НДК за необявено мероприятие. Мнозина заподозряха, че е готвен конгрес без участието на Димитър Бербатов и поддръжниците му.
Прочети цялата публикация



УЕФА, АФК и КОНКАКАФ обвиниха ФИФА във „фундаментално предателство на доверието“
Луиш Фиго с безпощадна критика към Джани Инфантино: „Време е да напуснеш, предател на футбола!“
Инфантино натисна спирачката: пропадна планът за продажба на Световните първенства
Президентът на ФИФА обеща по 40 милиона на всяка федерация, която го подкрепи
БФС представи новия шеф на съдиите
Обмислят включване на отбори извън Европа в Лига на нациите
Министър Георги Пеев изпрати указания на общините да спазват правилата за издаване на карти за безплатен транспорт на деца до 14 г.
Божанов разкри: Доган е обитавал и друг сарай в Росенец. На кого е той?
Икономистът Кольо Парамов с писмо до Тръмп: Влизате в тежък капан, пазете се от съдбата на Кенеди!
Райо Валекано и Алавес не успяха да се победят
Кими Антонели блести с най-добро време на свободната тренировка в Нидерландия
Издирват Стояна Стефанова от Казанлък, за последно е видяна с куче „чихуахуа“
Колко излиза закупуването на нужните материали за новата учебна година
Червен бюлетин за Бенямин Нетаняху! Турция поиска международно задържане на израелския министър-председател
ДАНС, КРС и СДВР неутрализираха мощен заглушител в охраняван комплекс в "Драгалевци"
Социалните партньори постигнаха съгласие и по последния елемент за определяне на минималната работна заплата
Застой в нивата на река Дунав при Русе и Силистра
Десетки потърсиха спешна помощ заради жегата в София
Има ли риск България да остане без достатъчно електроенергия?