Даниел Боримиров за конгреса на Бербатов: Това си е чисто и просто фарс

Легендата на Левски и настоящ председател на УС на клуба Даниел Боримиров коментира пред „Мач Телеграф“ конгреса, който Димитър Бербатов проведе на 18 март. Припомняме, че Бербо събра само около 12% от клубовете, които имат право на глас, а те го избраха за президент на БФС.
„Това си е чисто и просто фарс. Точно хората на Бербатов обжалват до ден днешен решенията от конгреса, който се проведе миналия октомври. Съдът още не е излязъл с решение по този казус. Как може при това положение да се прави нов конгрес?“, започна Боримиров.
„Още повече именно Бербатов настоя представители на ФИФА и УЕФА да проследят конгреса, а такива не видях миналия петък. Бербатов сам си противоречи, а действията му са в ущърб на българския футбол. И още нещо – когато се организира, първо се изпращат покани до клубовете, а те от своя страна пращат до БФС кой ще ги представлява. До Левски такава покана не е постъпвала. Явно така е било за всички отбори в еfbet Лига, а само ЦСКА бяха в залата...Истината е, че няма как конгресът на Бербатов да е легитимен, когато на него са присъствали само 12% от клубовете“, завърши легендата на българския футбол.
Прочети цялата публикация



Зомби империята на Владимир Путин
Пробив в Брюксел! Европейската комисия размрази 16 млрд. евро за Унгария в замяна на реформи
Доналд Тръмп: Иран няма да получи никакво облекчаване на санкциите! Нито една държава няма да контролира Ормузкия проток
Левски с нова емблема и визуална идентичност
МВнР на Русия към Калас за Приднестровието: Рано е войските ни да се изтеглят
Путин, Тръмп и сие: как се имитира сила
Идрис Елба не е бил сред претендентите за ролята на Джеймс Бонд, както се твърдеше
Библиотеки, театри и читалища трябва да съкратят бюджета си
Атаки дълбоко в Русия: "Нова фаза на войната в Украйна"
Даниел Карвахал се сбогува с "Бернабеу" – сълзи, признателност и обещание за завръщане
САЩ тихо помогнали на десетки кораби да преминат през Ормузкия проток
От украинското посолство са успели да отменят заповед на ДАНС
Путин обсъди с Пашинян решенията от срещата на Евразийския икономически съвет
"Ергенът" Марин се срина след края на шоуто: Много съм изморен
"Криминален случай е. Трябва да бъдат премахнати". Нови реакции за Баба Алино
"Най-хубавите неща в живота идват от тяхната усмивка": Родните политици поздравиха малучганите по повод 1-ви юни