Google ще спре лицензирането на Android за Русия
Засега няма информация дали Google ще наложи забрана за продажбата на Android смартфони в Русия. Android е безплатна операционна система с отворен код, но за да се използват услугите на Google (Google Mobile Services, GMS, Google Play, Gmail, Google Maps и др.) производителите задължително трябва да преминат сертификация. Сега в интернет се появи информация, че Google прекратява лицензирането на Android за руски смартфони. Това означава, че руските марки телефони, вече няма да могат да използват услугите на Google, но все пак ще могат да използват самата ОС Андроид. Потенциално засегнати ще са руските брандове BQ, Inoi, DEXP, Texet, Highscreen и AYYA.
Нещо подобно се случи преди време с HUAWEI, като китайската компания премина към използването на собствена операционна система.
Google представи Wear OS 7 с Gemini Intelligence, Live Updates и уиджети
Мистериозният Android Halo: Google загатна за нов ИИ индикатор в Android 17
Русия: В Иран са наясно, че не трябва да имат ядрено оръжие, но е тяхно суверенно право да обогатяват уран за мирни цели
Зеленски: Наши дронове атакуваха Московска област, за да кажем на Русия да спре войната
Обама: Дипломацията с Иран работи, а не военният натиск
Индия моли САЩ да удължи разрешението за внос на руски петрол
Apple застъпи за Android: ЕС иска да принуди Google да отвори операционната си система за външни AI услуги
Android Auto получи най-големия си ъпдейт за последните 10 години
Google обедини Android и Chrome OS в нов лаптоп
Калас: ЕС обсъжда какви отстъпки да поиска от Русия за мир в Украйна
Първият превод от заема на ЕС за Украйна ще бъде 3,2 млрд. евро
Музикалният педагог Людмила Иванова и зам.-кметът Диана Саватева отличени със "Златно перо"
DirtyDecrypt: нов начин за получаване на Root права в Linux
Тир блъсна велосипедист в Свищов, мъжът е в тежко състояние
Новата зам.-министърка на културата вероятно ще поеме „Евровизия 2027“
Мексико Сити в ритъма на Мондиал 2026: Мащабни изложби показват короната на Пеле и екипи на Меси
Русия и Китай с ключова договорка: „Силата на Сибир 2“ става реалност
Ашраф Хакими се завръща за големия финал срещу Арсенал
Целият Байротски канон в Софийската опера и балет