Нови разкрития около сагата с предполагаемия клуб-фантом, взривил българския футбол

Сагата с футболния клуб Стандарт (Шивачево) става все по-заплетена, пише Sportal.bg. Припомняме, че през миналата седмица лично министърът на спорта Радостин Василев обяви, че е направил проверка на тима и тъй като има съмнения дали не е клуб-фантом, е сезирал компетентните органи. Василев стори това по сигнал на кандидата за президент на БФС Димитър Бербатов.
От своя страна председателят на УС на Стандарт Динко Николов каза, че клубът не е развивал дейност от 2018-а до 2022 г. и затова не може да участва в конгрес на БФС. От футболния съюз пък са на коренно противоположно мнение и според изпълнителния директор Борислав Попов участието на Стандарт (Шивачево) в извънредния конгрес през октомври 2021 година е законно.
Чисто документална проверка откри следното:
На 5 февруари 2021 г. ФК Стандарт (Шивачево) провежда общо събрание, на което присъстват 13 от членовете на клуба. За председател на общото събрание е избран Динко Николов, а за протоколист - Илия Илиев. Дневният му ред е в четири точки.
1. Изменение устава на клуба; 2. Освобождаване член на УС; 3. Избор на член на УС; 4. Избор на председател.
Новият устав е приет единодушно с 13 гласа “за” и в него пише следното: Клубът осъществява дейност на спортен клуб в обществена полза, в съответствие с разпоредбите на Закона за физическото възпитание и спорта, за развитието и практикуването на спорта футбол.
С пълно единодушие е освободен един от членовете на УС и на негово място е избран друг. По същия начин е избран и председателят Динко Николов, който преди дни каза, че клубът не развива дейност от 2018 година. Другите двама членове на УС са Христо Сосеров и Виолета Атанасова.
Цялата тази информация е достъпна в Търговския регистър, който вписва новия устав на 19 март 2021 година.
На 27 април 2021 година сдружение “Футболен клуб “Стандарт” получава регистрация и в Министерството на младежта и спорта, което е задължително изискване за развитие на спортна дейност. Като представляващ клуба е записан Динко Николов.
Прочети цялата публикация



Феновете на Славия продължават да настояват за оставката на Венцеслав Стефанов
Славия привлича Илиан Антонов от ЦСКА
Манчестър Юнайтед с прицел към звездата на Аталанта: Преговорите за Едерсон набира скорост
Майкъл Карик подписа нов договор с Манчестър Юнайтед - специалистът официално удължи престоя си на "Олд Трафорд"
Валтер Папазки: Купата е само началото! ЦСКА ще бъде на върха на българския футбол
Душан Косич: Отборът е подготвен и мотивацията ни е на високо ниво
Ботев Пловдив обедини 15 от 16 тима за ТВ правата, внасят искане до БФС
Левски води преговори за трансфер на френски нападател
Любо Пенев все по-близо до Локо София, готви сериозна чистка
"Музикалният ум зад бритпопа" Ноъл Галахър става на 59 години
САЩ тихо помогнали на десетки кораби да преминат през Ормузкия проток
От украинското посолство са успели да отменят заповед на ДАНС
Путин обсъди с Пашинян решенията от срещата на Евразийския икономически съвет
"Ергенът" Марин се срина след края на шоуто: Много съм изморен
"Криминален случай е. Трябва да бъдат премахнати". Нови реакции за Баба Алино
"Най-хубавите неща в живота идват от тяхната усмивка": Родните политици поздравиха малучганите по повод 1-ви юни