Славия обвини Бербатов и МВР за погрома на феновете в мача за Купата с ЦСКА

Агитката на ЦСКА нанесе сериозни щети по трибуните на стадион „Славия“, въпреки че техният любим отбор спечели първия полуфинал за Купата на България с 0:2. Собственикът на „белите“ Венци Стефанов побърза да излее гнева си пред камерите, а след това нареди на ръководството да публикува официална декларация, в която хвърля вината върху Димитър Бербатов и органите на реда.
„Убедени сме, че агресията на „червените” фенове, намерила изява на нашия стадион, е част от развихрилата се напоследък „революционна" дейност за централната футболна власт на няколкото доскорошни величия в този спорт“, гласи част от декларацията на столичния клуб.
От там обявиха още, че са заплатили 5-цифрена сума за охраната на срещата, но от МВР само са документирали събитията без да предприемат мерки за опазването на реда.
Подчинените на Стефанов обявиха също така, че скаути от Япония, Нидерландия, Полша и Германия са присъствали на двубоя, но са си тръгнали преждевременно, когато настанаха безредиците в Сектор В.
Прочети цялата публикация



Кокала: Ще е трагедия, ако Левски не стане шампион
Миралем Пянич слага край на бляскавата си футболна кариера: Легендата на Босна и Херцеговина се отдава на семейството
Цървена звезда дойде за национала от Славия Мартин Георгиев
Венци Стефанов: Това е само една игра, не е на живот и смърт и да се избиваме
Славия посреща ЦСКА 1948 в сблъсък от 1/8 финалите за купата
Шеф в БФС разкри промените във футбола ни
Редица грандове по петите на звезда на Славия
Трансферът на Исак Соле от Славия в ЦСКА вече е официализиран
Капитанът на Левски Цунами официално премина в Ъгдър
Треньорска рокада в Абърдийн: Димитър Митов и съотборниците му останаха без мениджър
Прогноза за 11 януари 2026 г.: Циклон носи поледици и валежи от сняг
Отменени полети и прекъснати комуникации в Иран, МВнР с предупреждение към българските граждани
Валенсия бе близо до нов провал, но измъкна точка в края срещу Елче
"Станчинарска група" – село Беласица за трета поредна година на фестивала „Симитлия – Древната земя на кукерите“
Чарлтън - Челси 1:5 /репортаж/
Дига се пропука край Батановци след вливането на река Конска в р. Струма
Тръмп изрази готовност САЩ да помогнат на протестиращите в Иран
Тръмп подписа извънредна заповед за защита на венецуелските петролни приходи в САЩ
Ясно е с кой номер Никола Цолов ще кара във Формула 2 през 2026
Броят на жертвите при протестите в Иран продължава да расте