Fakti.bg | 19.04.2022 15:43:32 | 129

Добруджа победи Черно море в контрола

Втородивизионният тим на Добруджа победи Черно море с 1:0 в контролна среща, играна на стадион "Младост" във Варна. Единствения гол в мача реализира Денислав Станчев в 55-ата минута.

Срещата започна в спокойно темпо, като първата опасност в двубоя дойде в 15-ата минута. Сула успя да пресече пас в половината на Добруджа, напредна и стреля опасно от дъгата на наказателното поле, но топката премина над вратата. Минута по-късно Сула центрира от корнер, кълбото достигна до Мартин Милушев, който опита да стреля от воле, но не можа да намери добре топката и не застраши вратата на гостите от Добрич.

В 31-вата минута Стефан Митев получи топката пред наказателното поле на Черно море и стреля опасно, но покрай далечната греда. В 35-ата минута Мартин Милушев стреля опасно от пряк свободен удар, но над напречната греда. В 37-ата Сула опита да изненада вратаря на Добруджа с изстрел от далеч, но твърде неточно. В 43-ата минута Закария Беншаа се пребори за топката пред наказателното поле на гостите и стреля от движение, но не намери очертанията на вратата.

В 55-ата минута Добруджа откри резултата. Денислав Станчев с прецизен удар по диагонала прати топката в мрежата на Георги Георгиев за 1:0 за гостите. В 58-ата минута Евгений Сердюк бе изведен отляво, напредна в наказателното поле, но си поведе силно топката и с шпагат се опита да изпревари вратаря на Добруджа, но я прати в аут.

В 62-рата Илиан Илиев направи 10 смени. В игра се появиха Галин Григоров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Стефан Велев, Даниел Димов, Пабло Гарсия, Родриго Вилела, Велислав Василев, Денислав Ангелов и Матиас Курьор. Единственият, който остана на терена от първата единадесеторка бе Мартин Дичев.

В 82-рата минута Родриго Вилела бе изведен отдясно, върна топката към Курьор, който стреля, но отново топката не намери целта. В 86-ата минута Вилела бе намерен пред наказателното поле, обърна се и стреля, но право в ръцете на вратаря.

Съставите:

Черно море: Георги Георгиев, Виктор Попов, Росен Стефанов, Сами Ел Анаби, Мартин Дичев, Павел Георгиев, Калин Георгиев, Мартин Милушев, Евгений Сердюк, Мазир Сула, Закария Беншаа. (Галин Григоров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Стефан Велев, Даниел Димов, Пабло Гарсия, Родриго Вилела, Велислав Василев, Денислав Ангелов, Матиас Курьор.

Добруджа: Димитър Илиев, Иван Жечков, Якуб Идризов, Тодор Таушанов, Ахмед Адемов, Лъчезар Йорданов, Денислав Станчев, Ивайло Лазаров, Божидар Чуканов, Адриан Димитров, Стефан Митев (Христо Ковачев, Мирослав Начев, Григоре Кошкодан, Соу ЯЯ, Даниел Димов, Петър Петров, Делян Иванов).