Нана отбеляза 10 години от срещата с рака

Любимата на всички българи тв водеща Нана Гладуиш отбеляза 10 години от сблъсъка си с рака навръх своя рожден ден. Тя обяви символичната за нея годишнина в публикация в своите социални мрежи на 6 април, пише вестник Ретро.
„Скъпи приятели, днес навършвам 48 години. Изминаха 10 години от първата ми диагноза рак на гърдата и в днешния ден съм особено признателна за всички подаръци, с които животът продължава да ме радва. Нека заедно днес отпразнуваме хубавото време и приятелството, което ни спасява, защото красотата е до време. Обичам ви и ви благодаря за всичко!“, написа водещата на „Съдебен спор“. Ракът съвсем не е затворена страница за тв звездата. Гладуиш сподели, че се надява да е добре, но отново ѝ предстоят прегледи, които прави на всеки 6 месеца. Макар лъче- и химиотерапиите да са зад гърба ѝ, лечението ѝ всъщност още течало и щяло да отнеме дълги години.
„На поддържаща хормонална терапия съм, която продължава. Тя се прави десет години, а понякога и до края на живота. Лечението ми преминава в Израел, но пандемията много промени ситуацията, така че сега ще се изследвам у нас“, разкри Нана. Тя разясни, че винаги ще се води високорисков пациент и няма как да продължи живота си в пълно спокойствие. През май ще се навършат и 5 години, откакто научи, че е болна от рак повторно. „Това е втората ми диагноза в рамките на десет години, което много мачка психиката. Винаги го има притеснението, колкото и да си се успокоил и да се чувстваш добре. Когато имам насрочен преглед или кръвни изследвания, треперя“, споделя телевизионната водеща, която премина през 9-те кръга на Ада. Докато се бореше за собственото си оцеляване, се наложи Нана да бъде опора и за своята сестра, която пък бе диагностицирана със злокачествено образувание в мозъка. Беше необходима спешна операция, но заради рестрикциите около пандемията от Ковид-19 тя не можеше да замине за лечение в чужбина. Лекарите от столичната болница „Свети Иван Рилски“ обаче успели да овладеят ситуацията. С течение на времето Нана установила, че семейството ѝ има генетична обремененост и за да предотврати поредно връщане на тежката диагноза, през 2018 г. тя взе смелото решение да премахне яйчниците си.
Прочети цялата публикация



Икономиката надделява над морала в новия свят на Тръмп
На 80 години почина синът на Роналд Рейгън - Майкъл ВИДЕО
Турският президент призова за връщането на Турция в програмата за F-35
Решаваща година: Накъде Мерц води Германия
Лари Джонсън: Безсмисленият театър във Флорида не придвижи нито с инч мирния процес в Украйна
Украинският външен министър: Тази година стана годината на европейското пробуждане
Доналд Туск: Гаранциите за сигурност за Киев са ключови. Те означават и безопасност за Полша
Зеленски преди срещата с Тръмп: Украйна има червени линии
Джорджа Мелони отправи коледни послания и подчерта важността на силата и мира
ЕС не посмя да пипа руските пари, дава на Киев €90 милиарда свои. Чехия, Унгария и Словакия отказаха да плащат
Прогноза за 11 януари 2026 г.: Циклон носи поледици и валежи от сняг
Отменени полети и прекъснати комуникации в Иран, МВнР с предупреждение към българските граждани
Валенсия бе близо до нов провал, но измъкна точка в края срещу Елче
"Станчинарска група" – село Беласица за трета поредна година на фестивала „Симитлия – Древната земя на кукерите“
Чарлтън - Челси 1:5 /репортаж/
Дига се пропука край Батановци след вливането на река Конска в р. Струма
Тръмп изрази готовност САЩ да помогнат на протестиращите в Иран
Тръмп подписа извънредна заповед за защита на венецуелските петролни приходи в САЩ
Ясно е с кой номер Никола Цолов ще кара във Формула 2 през 2026
Броят на жертвите при протестите в Иран продължава да расте