БНР Стара Загора | 07.05.2022 07:39:15 | 102

Премиерният спектакъл „Приказки по телефона” по Джани Родари в Ямбол


Премиерният спектакъл „Приказки по телефона”, по едноименният сборник на Джани Родари, ще представи днес Държавният куклен театър ”Георги Митев Жоро” в Ямбол.   

Родителите и техните децата не бива да губят  връзката по между си, незавиисимо от времето и обстоятелствата. Това е и посланието на спектакъла, поясни режисьорът  Мария Банова.

Опитахме се в рамките на пет приказки от цялата книжка да отворим вратата на децата към този автор. Това са „Планетата на бонбоните”, „ Планетата на въпросите”, „Мишката, която ядеше котки”, „Планетата на въпросите”, „Въртележката, която ни отвежда в космоса” и „Защо три по десетица е равно на пица”. 

Жулиета Николаева, която си партнира с актьорите Калина Баракова и Димитър Димитров споделя, че Приказки по телефона е спектакъл не само за малките зрители, но и за техните родители.

В самия диалог в „Приказки по телефона” бащата се сеща за приказка, която е от живота или идва от някакъв негов спомен и фактически и родителят развива своята фантазия. 

Музиката на спектакъла е дело на  – Валерия Крачунова-Попова. Началото на премиерата е в 11 часа.


Прочети цялата публикация