Fakti.bg | 08.05.2022 15:12:12 | 62

Талантите на Черно море с две равенства в елитните групи

Отборите на Черно море, състезаващи се в Елитните групи до 15 и 17 години, записаха две равенства през изминалия кръг в първенството.

15-годиншите "моряци", водени от Иван Николов, завършиха 2:2 със Звезденбург в Бургас, в мач от 26-ия кръг на шампионата. Домакините на два пъти повеждат в резултата, но Емануил Няголов и Драгослав Петров успяват да изравнят.

При същия резултат приключи двубоя на 17-годишните футболисти на Тодор Каменов при гостуването на Пирин Благоевград. Валентин Калъчев в 30-ата минута изведе варненци напред в резултата. Домакините изравниха в 55-ата минута, а в 65-ата минута Черно море отново успя да поведе чрез Кристо Яначков. В 75-ата минута Пирин отново стигна до равенство, а в 87-ата минута главния съдия не отсъди чиста дузпа за нарушение срещу Кристо Яначков. Отново той можеше да донесе трите точки на своя отбор в последната минута на срещата, но останал сам срещу вратаря не успя да завърши ситуацията.

В събота, 14 май двата тима на "моряците" приемат Лудогорец на стадион "Корабостроител" под Аспаруховия мост. 15-годишните играят с разградчани от 11 часа, а 17-годишните - от 13 часа.