СДВР предприема мерки за охрана на обществения ред и организация на движението в столицата
В СДВР е създадена необходимата организация за опазване на обществения ред и осигуряване безопасността на движението във връзка с поредица от събития, които ще се състоят в София на 15 май, неделя. Преди, по време и след провеждането им полицейските служители ще следят за реда и за недопускането на инциденти на територията на града. При възникнала необходимост движението по маршрутите ще бъде спирано и възстановявано поетапно.
Поради възможни временни затруднения на движението в централната градска част на столицата, от СДВР призовават жителите и гостите на столицата да се съобразят със създадената организация и провеждащите се събития и да избягват посочените маршрути.
В 9 часа, пред сградата на Народно събрание, стартира полумаратон „Run for Europe”, който ще се проведе в три дистанции (5 км, 10 км и 21 км) и ще премине по следния маршрут: бул. „Цар Освободител”, бул. „Васил Левски”, ул. „Гурко”, бул. „Евлоги и Христо Георгиеви”, бул. „Драган Цанков”, бул. „Климент Охридски”, бул. „Проф. М. Семов”, бул. „Андрей Сахаров”, бул. „Андрей Ляпчев”, бул. „Климент Охридски”, бул. „Г. М. Димитров”, ул. „Никола Габровски”, бул. „Симеоновско шосе”, бул. „Никола Вапцаров”, бул. „Драган Цанков”, ул. „Никола Мирчев”, ул. „Константин Щъркелов”, ул. „Незабравка”, парк „Борисова градина” от към алея „Яворов”, с финал маратонският вход на Националния стадион „Васил Левски”. В 9 часа на откритата писта на Националния стадион „Васил Левски” започва и детско лекоатлетическо състезание, част от инициативата “Run for Europe”.
Около 11 часа от площад „Народно събрание” започва велошествие „София кара велосипед”, организирано от Фондация „София – Европейска столица на спорта”. Маршрутът на участниците е: бул. „Цар Освободител”, бул. „Евлоги и Христо Георгиеви”, бул. ”България”, бул. „Витоша“ до парк „Южен парк“ - III част, голямата поляна, откъм бул. ”Витоша”, където ще финишират.
В 17 часа на Националния стадион „Васил Левски” започва финалът за Купата на България между отборите на ПФК „ЦСКА - София“ и ПФК „Левски“. На изградени контролно-пропускателни пунктове в района на спортното съоръжение полицаи ще извършват щателна проверка на всички посетители на футболната среща. Предприети са стриктни мерки за недопускане на посетители, които имат наложена забрана за посещение на спортни мероприятия. Униформените ще следят за недопускане на зрители във видимо нетрезво състояние, както и на носещи забранени предмети и вещи (огнестрелно оръжие, пиротехнически изделия, ножове, палки, боксове, чадъри, бутилки, в това число и парфюми). Малолетни ще бъдат допускани на територията на стадиона само с пълнолетен придружител и предварително попълнена декларация, която може да бъде изтеглена онлайн. За да бъде избегнато струпване, призивът към зрителите е да се възползват от по-ранното отваряне на входовете на стадиона. Вратите за посетители ще бъдат отворени в 15 часа.
Ангажимент по охраната на спортната среща имат частни охранителни фирми, чиято задача е да следят за опазване на реда на територията на стадиона по време на провеждане на срещата. Те ще бъдат подпомагани от полицейски служители, които ще се намесват само при възникнала необходимост.
Приоритет на ръководството на СДВР е опазване на обществения ред, живота и здравето на всички жители и гости на София. Планирането, организацията и охраната на всички събития са съобразени с динамиката и нормалния ритъм на живот в града.
Прочети цялата публикация




ОДМВР - Стара Загора предприема мерки за спокойното протичане на Коледните и Новогодишни празници
Засилена охрана около гари, летища, търговски центрове и коледни базари в страната
Засилена охрана около гари, летища, търговски центрове и коледни базари в страната
Израел започна нова серия от удари по Южен Ливан
Шефът на СДВР: Задържани са италианец и двама, трошили кола на НСО, по врме на протеста вчера
Саудитска Арабия призовава за деескалация след действията на южните сепаратисти в Йемен
ОДМВР-Благоевград с редица мерки, свързани с очаквания засилен трафик в областта
САЩ гонят крайнолевите, Европа – "крайнодесните"
България се събужда
Киев: Орбан е най-ценният замразен руски актив в Европа
Как изкуственият интелект променя пазаруването
През 2025 г. Русия е завзела по-малко от 1 процент от територията на Украйна
Заради снега: Камион закъса край Лом
Коледа в Ню Йорк: Как посрещнаха в САЩ празника
Кейт Мидълтън и принцеса Шарлот с музикален поздрав за Рождество Христово
Фотогалерия: Войни, мигранти и костенурки в годишните снимки на "Ройтерс"
Бившата на Швайнщайгер очарователна до коледната елха
Патриарх Даниил възглави празничната литургия за Рождество Христово
Снежни и хлъзгави пътища затрудняват движението в почти цялата страна
Захарова: Германия няма пари за коледни елхи заради политиката си срещу Русия