Fakti.bg | 12.06.2022 06:19:08 | 138

И Полша ни прегази на волейбол в Канада

Националите по волейбол записаха трета поредна загуба в турнира от Лигата на нациите. Този път Полша ни надигра с чистото 3:0 (25:19, 25:19 и 25:23). Така нашите остават в долната половина на таблицата с 3 загуби от три мача след 2:3 от Германия и 1:3 от Сърбия на старта. В следващия си мач България играе срещу домакина Канада утре вечер в полунощ. Срещата започна равностойно, дори с лек превес на нашите, но се стигна до 6:6 след силна игра Бартоломей Липински. Веднага след техническото прекъсване Полша поведе с 12:10. Ас на Бартош Кволек направи резултата 19:15, а до края поляците бяха по-организирани. Във втората част Дружина полска набързо дръпна с 3:0, а след това поляците стигнаха и до 10:3. Тогава Николай Желязков (на снимката) побърза да вземе прекъсване. При 5:14 в игра за България се появи Радослав Парапунов. При 18:22. Никола Гърбич взе прекъсване за Полша. След това Алекс Николов атакува от зона 2 за 19:23. Светослав Иванов атакува в аут и Полша спечели втората част с 25:19. България поведе с 3:1 в началото на третия гейм. Николай Колев атакува мощно за 6:3. Мартин Атанасов игра технично и намали за 8:5. Ас на Алекс Грозданов доведе до 10:6, а пак той атакува успешно за 14:14. Резултатът продължи да се движи точка за точка. Радослав Парапунов атакува от втора линия за 22:23. След това Алекс Николов спаси първия мачбол - 23:24, но след това съперникът хладнокръвно затвори двубоя.