Тенисист аут от Уимбълдън заради COVID

Финалистът от миналогодишното издание на турнира от Големия шлем „Уимбълдън“ Матео Беретини няма да може да участва в надпреварата тази година заради положителен тест за коронавирус.
Поставеният под номер 8 в схемата на турнира Беретини обяви новината в профила си в социалните мрежи.
„Съкрушен съм да обявя, че трябва да се оттегля от участие на „Уимбълдън“ заради положителен резултат за КОВИД-19. Имах грипоподобни симптоми и се изолирах в последните няколко дни. Въпреки че симптомите не бяха сериозни, реших, че е важно да направя нов тест тази сутрин, за да предпазя здравето и сигурността на колегите си и всички, заети с турнира“, написа 26-годишният италиански тенисист.
„Нямам думи да опиша изключително разочарование, което изпитвам. Мечтата ми тази година приключи, но ще се върна по-силен. Благодаря ви за подкрепата“, добави още Матео Беретини.
Също заради положителен тест за коронавирус преди ден от състезанието в Лондон се оттегли хърватинът Марин Чилич.
Прочети цялата публикация



Бивша №1 попиля Зверев: Големите тенисисти никога не са обвинявали топките
Бивша номер 1 попиля Зверев: Големите никога не са обвинявали топките
Яник Синер пропуска Мастърса в Синсинати заради контузия
Григор Димитров води подготовка в Бевърли Хилс
Правилник спасява двама ключови играчи на Левски
Черно море ще търси първата си победа през новия сезон срещу Лудогорец
Д-р Фаучи бе обвинен в неуважение към Конгреса заради мълчанието си за COVID-19
ЦСКА ще търси добър резултат срещу Макаби в Грузия
Сенатът на САЩ ще реши дали доктор Фаучи да бъде криминално преследван за COVID-19
Добре дошли в странния свят на ФК Кайрат: Левски се изправя срещу най-ексцентричния клуб в Казахстан
Манчестър Юнайтед победи с дузпи Лийдс без Илия Груев
22-годишна пешеходка загина при катастрофа на Околовръстния път в София
ЦСКА с поглед към плейофите в Лига Европа с едно наум
От морето е изваден само елемент от падналия делтапланер
Как производителят определя кое масло е подходящо за двигателя?
Продължава борбата за живота на 5-годишното дете след побой от баща му в Монтанско
80 години без Хърбърт Уелс – писателят, който предвиди бъдещето
Русия сформира батальони от украински военнопленници
Продължава битката с пожара край Камен връх