Volvo ще уволни част от служителите си в Русия

Volvo Group реши да съкрати персонал в Русия, научи вестник "Комерсант".
Заводът на компанията в Калуга ще продължи да не работи, затова е принуден да съкрати част от служителите. „Рано е да се каже какво ще се случи по-нататък с производствените площадки на Volvo Group в Русия. Компанията не е взела решение да напусне пазара окончателно“, казаха от Volvo Group.
Според SPARK-Interfax в края на 2020 г. във Volvo Vostok са работили 606 души, а във Volvo Components - 668 души (данни за 2019 г.).
Русия представлява три процента от продажбите на Volvo Group през 2021 г.
Източникът на изданието каза, че компанията не може да сглобява поради санкциите на ЕС за доставката на компоненти в Русия, както и на готови камиони и специално оборудване.
През февруари Volvo беше на второ място на пазара на камиони в Русия след KamAZ със 729 продадени превозни средства, още през май китайският Shaanxi (508 единици) стана лидер сред чуждестранните камиони.
По-рано ръководителят на Обществената потребителска инициатива (OPI) Олег Павлов се обърна към Генералната прокуратура и Министерството на вътрешните работи с искане да проверят представителствата на концерните Scania, Volvo, MAN, Mercedes и Iveco и да ги подведат под наказателна отговорност. Той отбеляза, че след напускането на страната дъщерните дружества са спрели да произвеждат, внасят и доставят автомобили и резервни части за тях. Освен това спряха поддръжката и ремонта на машини, пише Лента.ру.
Прочети цялата публикация



Тръмп иска да завземе петролната индустрия на Венецуела: възможно ли е това
Експлозии оставиха част от Киев без ток, вода и отопление. Руски дрон порази жилищна сграда в Одеса
270 години от рождението на Mоцарт - неостаряващ гений
Токио негодува срещу наложеното от Пекин ембарго върху стоки с двойна употреба
Страните от Европа се борят да увеличат армиите си - какъв е планът?
Сийярто предупреди! Великобритания и Франция рискуват да провокират война с Русия
Тагарев: Путин няма полезен ход в момента, защото ако спре войната, веднага ще бъде атакуван вътрешно и то сериозно
Украинска атака с дрон предизвика пожар в нефтохранилище в руската Волгоградска област
Икономиката надделява над морала в новия свят на Тръмп
Bloomberg: Путин чака отговор от САЩ за удължаване на договора START с една година
Le Monde: Мадуро казва, че се справя добре
Почина Ерих фон Даникен – теоретикът на извънземните
Тръмп призова Куба да приеме "сделка, преди да е твърде късно"
Достъпът до социални услуги няма да бъде спрян, въпреки усложнената зимна обстановка в Русе
Летището в Осло затвори една от пистите си заради дрон
МВР засече 21 пияни и 6 дрогирани водачи при акция на пътя
Асен Василев: Една партия трябва да управлява и да носи отговорността
Тръмп призова Куба да приеме "сделка, преди да е станало твърде късно"
Израел се надява на партньорство с Иран в случай на смяна на властта в Техеран
ДСБ: 100% машинно гласуване и служебен премиер, който да гарантира честни избори