Весела Лечева: Българският спорт винаги е бил моя кауза

„Мога да кажа, че съм близо 40 години в спорта като състезател, като ръководител, като народен представител. Ще бъде грешка, ако някой се постави над българския спорт. За мен той винаги е бил кауза. Ще запазя всичко позитивно и започнато, което може да доведе до успехи и спокойствие – принципите, от които ще са водя, са професионализъм, опит, прозрачност, и най-вече истината. Само след две години е Олимпиадата в Париж. Ще дадем нужното спокойствие – да можем да дадем увереност, че ще действаме внимателно. Всеки един спортист е важен. Целият екип ще бъдем близо до тях“, това заяви Весела Лечева, която пое поста на служебен министър на младежта и спорта от Радостин Василев на церемония в сградата на спортното ведомство.
Двукратната олимпийска вицешампионка потвърди, че ще има двама заместник-министри и началник на кабинета.
„Познати лица са, скоро ще обявя имената им“, каза новият служебен министър на спорта и продължи: „Ще се събера с всички, ще им дам конкретни задачи, за да имаме една много внимателна преценка на всички предстоящи решения. Всичко започнато ще бъде анализрано, така че да се направи една временна картина“.
От своя страна бившият вече спортен министър Радостин Василев заяви, че напуска поста с високо вдигната глава.
„Днес с голямо удоволствие предавам поста на един спортист, който се доказа и като спортен ръководител и администратор. Тръгвам си с високо вдигната глава, направих всичко по силите си, няма от какво да се срамувам – започнат бе един кръстоносен поход срещу политики в спорта. Благодаря и на екипа си – тези хора показаха, че могат да се справят под напрежение“
Прочети цялата публикация



Тънка или дебела е външната политика на България
Никола Цолов разкри кога се надява да влезе във Формула 1
БГ абсурди в „Гинес“: Най-шантавите рекорди, с които нашенци смаяха света
Инфантино натисна спирачката: пропадна планът за продажба на Световните първенства
Гонзо обяви новия шеф на съдиите и защо Лудогорец няма да плаща компенсация
Путин: Западът зачеркна обещанието да не разширява НАТО на изток
БОК започва процес на дигитализация
Христо Крушарски с остри критики: „Лаута“ е опасен и пред разруха
Радост и критика в лагера на Англия след победата, разочарование и гордост за Норвегия
Гръцките медии: Синът на Весела Лечева е ударил главата си при падане от джета
Световните оперни звезди Светлина Стоянова и Кирил Манолов с Оперна гала на „Аполония“ 2026
Жълт код за горещини в 22 области на страната в сряда
Кола отнесе мантинелите на АМ "Марица" и се обърна в насрещното
Ливърпул стартира преговори за още един нападател на ПСЖ
Lotus Emira 420 Sport дебютира с 416 к.с. и 300 км/ч – най-бързият сериен четирицилиндров автомобил в света
Демерджиев смени началниците на областните дирекции в Стара Загора и Видин