Бербатов организира футболен турнир за изключените от БФС клубове

Аматьорските футболни клубове, които БФС изключи от структурите си в началото на годината, като наказание за участието им в конгреса, организиран от Димитър Бербатов, ще продължат да изпълняват своята дейност, благодарение на своя фаворит за президент на съюза. Това ще стане със създаването на специален турнир за тях, научихме от „Тема Спорт“.
„Една мечта е вече реалност. Едно начало, което ще позволи на всеки отбор, преустановил дейност заради БФС и техните рестрикции, и финансови тежести, отново да участва и практикува любимата игра. Нещата са повече от впечатляващи! Футболните клубове няма да заплащат нито за съдии, нито за доктор, поемат си само охраната на мача“, сподели Михаил Александров, като част от екипа на Бербатов.
„Планира се да се играят мачове в два полусезона – есенен и пролетен. 8 клуба са засега от София и Перник. Очаква се да станат 10“, на свой ред изтъкна Мони Младенов от Димитровец Ковачевци.
Очаква се да има и награден фонд, с който да се подпомогне съществуването на въпросните клубове. Парите ще бъдат осигурени от спонсори.
Прочети цялата публикация



БФС организира детска футболна фиеста преди България – Черна гора за Деня на детето в Пловдив
Ботев Пловдив настоява за прозрачност при разпределението на телевизионните права
Ботев Пловдив обедини 15 от 16 тима за ТВ правата, внасят искане до БФС
БФС отлага лицензите на Дунав Русе и Септември, Локомотив Пловдив и Арда с условно разрешение за евротурнирите
БФС реагира на критиките за съдийските назначения в 32-ия кръг на Първа лига
Станаха ясни и всички възможни съперници на Лудогорец в Лигата на конференциите
Вратар на Нова Зеландия отложил сватбата си заради Мондиал 2026
Вратар на Нова Зеландия отложил сватбата си заради Мондиал 2026
Български футболен съюз благодари за проявения интерес и доверие към Академия БФС
Лука Модрич слага край на бляскавата си кариера след Мондиал 2026
Днес започва Пролетният панаир на книгата пред НДК
Нападател отрече за раздяла с Галатасарай
Калоян Методиев за казуса с депутатските заплати: Вдигна се огромно недоволство и се уплашиха
Специалисти от над 7 държави се събират в УМБАЛ „Св. Екатерина“ за международен workshop
Мобилната приемна на "Топлофикация София" ще обикаля столицата за трети път
Илияна Йотова: С потенциала си България ще гради конкурентоспособна Европа
Скандал в Арчар завърши с потрошена кола и мъж в болница
По случай 1 юни – Международния ден на детето, възпитаници на II ОУ “Д-р Петър Берон” и СУ“ Трайко Симеонов“ подготвиха специални послания към водачите на МПС
Белият дом съобщи, че „ще върне извънземните там, откъдето идват“