IKEA копнее за Русия

Шведската търговска верига IKEA не планира да продава бизнеса си в Русия и възнамерява да се завърне активно до година-две. Желанието на търговеца да отвори отново магазините и складовете съобщава източник, близък до компанията, съобщава ТАСС.
Събеседникът на агенцията посочва, че IKEA никога не е продавала бизнеса си в други страни и няма да го направи сега. Той твърди, че складовете и магазините ще останат затворени, докато компанията се върне в Русия, докато фабриките, ако бъдат продадени, ще оставят на компанията правото да произвежда стоки на договорени цени.
„Магазините – така наречените сини кутии – ще бъдат затворени до завръщането на IKEA, или ще бъдат евентуално отдадени под наем през следващата година.
В същото време компанията запазва около 700 служители, които ще продължат да работят в офиси и да вършат работата заедно с шведските си колеги “, подчерта източникът, добавяйки, че търговецът на дребно иска да се върне с нетърпение на руския пазар в рамките на година или две, след промяната на икономическата ситуация и облекчаване на санкционния натиск.
Според канала Mash в Telegram IKEA все още продава бизнеса си в Русия, но с важно условие - правото на покупка отново. Източници на изданието също така потвърдиха информацията за намерението на търговеца да се върне в Русия през следващите две години.
На 16 август Interfax, позовавайки се на данни от аналитичната система SPARK-Interfax, съобщи, че Ingka Holding Europe B.V., единственият член на Ikea Dom, е решила да ликвидира руския си филиал.
Източник: ТАСС
Прочети цялата публикация



Мария Захарова: Курсът на Европа възпрепятства преговорите за траен мир в Украйна
Няма проблем, свикнали сме! Москва омаловажи възможността за нови санкции на ЕС върху руския банков сектор
Русия е поела пълен контрол над източната част на град Константиновка в Донецка област
Лошото момче на Кремъл: Западът иска напълно да унищожи всичко руско
Рим: Време е да посочим единен европейски представител, който да преговоря с Путин
Томи Робинсън посети Москва и заяви, че Русия не е враг на Великобритания
Трябва да сме готови да се сражаваме! Германия очаква руско нападение до 2029 година
Мария Захарова: Курсът на Европа възпрепятства преговорите за траен мир в Украйна
Кипър предложи 2% по-тънък бюджет на ЕС, дали София ще го хареса
Дават под наем емблематичният хотел "Мираж" в Бургас само за 5000 евро на месец
Радев към Фидан: За България Турция е не само съсед и приятел, но и ключов партньор
"Кока кола" инвестира във водопровода на Костинброд и в нов продукт
Тръмп отменя ударите срещу Иран, планирани за тази вечер
Ботев (Пловдив) започна лятната си подготовка с група от 22-ма играчи
В Турция задържаха известна в България филмова звезда
Томас Мюлер е готов да се завърне в Байерн на ръководна позиция
Дипломатическа подкрепа за националните ни отбори по волейбол в Бразилия