Флорентино Перес напира за Суперлигата: Нашият любим спорт е болен, младите все по-малко се интересуват от футбол

Реал Мадрид проведе днес сутринта Генералната си асамблея, на която членовете на клуба дискутираха бюджета за сезона. Президентът Флорентино Перес използва събитието, за да огласи някои от основните проблеми пред бъдещето на Кралския клуб. Той коментира и силно низвергнатият проект за европейска Суперлига, който е прокламиран от Реал, Барселона и Ювентус.
"Нашият любим спорт е болен, губи своята позиция в световен мащаб. Младите хора все по-малко се интересуват от футбола и трябва да реагираме, преди да е прекалено късно. Новото поколение предпочита други спектакли, като онлайн платформи и видео игри. Те искат качествен продукт, който футболът не предлага, защото сегашните участници не ги привличат.
Колкото и да уважава големите първенства, една голяма Европейска лига ще предложи хубави мачове, които ще привлекат младите", каз Флорентино Перес.
В последно време се говори много за сътрудничество между американските спортове и футбола, като стана въпрос, че телевизионните права в НФЛ са много по-големи от тези в Шампионската лига. Перес също така съпостави футбола с тениса, където топ играчите много рядко играят помежду си.
"УЕФА увеличи бройката на мачовете, а с това се облагодетелстват само някои клубове от Европа. Според "Форбс" Реал е 13-тият най-скъп клуб в света, а преди това бяхме 5-ти. В тази класация има само три футболни клуба. Това темпо не е хубаво. Изглежда, че в САЩ правят нещо, което в Европа не правим", сподели още силният човек на Реал.
Прочети цялата публикация



Флорентино Перес: "Реал Мадрид няма да падне! Време е за битка с враговете на клуба"
Министър Димитър Илиев: "Джиро д'Италия е събитие от типа на Формула 1 или на MotoGP"
„Няма какво да се обърка за Левски”
Спомен за Маргрет Николова – гласът, който остана завинаги в сърцата ни
Дългите работни дни правят служителите по-затлъстели
Експерти: Масово хората допускат голяма грешка при поливането на растенията вкъщи
Паделът се превръща в новия любим спорт на елита
Халф на Ман Сити: Никога няма да спра да бъда футболен романтик
Стилиян Петров: Отказах да стана министър на спорта
Разбра се какъв договор Реал Мадрид предлага на Моуриньо
Ужасно! Почина играч на Мемфис Гризлис
Рубльов си уреди среща със Синер на 1/4-финалите в Рим
Тръмп на тръгване към Китай: Не се нуждаем от каквато и да било помощ с Иран
"Фамилатлон'26" събира деца и родители за ден със спорт и игри в София
Италианската спортна звезда Мария Луиза Джакобели разгорещи социалните мрежи с дръзка СНИМКА
Мъж от София е задържан за опит за подкуп на областния управител на Добрич
Българите се лишават от развлечения, почивки, дрехи и обувки заради ръста на цените
Леванте надви Селта Виго в голово шоу и мечтае за спасението