Руската гвардия унищожи техниката на въоръжените сили на Украйна и ликвидира 130 украински войници в ДНР

Специалните сили на руската гвардия унищожиха няколко части на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) в Донецката народна република (ДНР). Това съобщи в понеделник, 3 октомври, пресслужбата на руската гвардия.
Според агенцията бойците на спецслужбите са ликвидирали повече от 130 украински войници, унищожили са един танк, шест самоходни артилерийски установки, четири бойни бронирани машини и 16 единици специална техника. Националната гвардия също задържа шестима съучастници на въоръжените сили на Украйна по време на разузнаване и откри няколко склада с боеприпаси. От тях са иззети 320 артилерийски, танкови и ракетни снаряда, 100 ръчни гранати, 15 гранатомета, над 640 патрона за тях, 26 килограма експлозиви и около 34 000 боеприпаси.
По-рано стана известно, че Националната гвардия е унищожила безпилотния самолет на въоръжените сили на Украйна и е открила три тайника с оръжие в Луганската народна република.
Източник: Лента.ру
Прочети цялата публикация



Взривове край Москва. Дронове атакуваха язовир "Белгород“
Масивен руски щурм! Москва използва Каховската ВЕЦ за разгръщане на поредната си офанзива
Украйна и Русия размениха военнопленници: 205 украинци се завърнаха у дома
Украинското разузнаване ликвидира членове на руската Национална гвардия на територията на Русия
Русия съобщи, че е превзела три селища в Югоизточна Украйна
Шефът на ГРУ на Украйна Буданов: Руската икономика все още е достатъчно стабилна, за да продължи войната
Володимир Зеленски: Мир се постига с натиск върху агресора
Руската армия прилага "шахматна" тактика край Запорожие и Покровск
ISW: Нови санкции срещу Русия водят до спад на покупките на руски петрол от Китай и Индия
Допълнителни $7,7 млрд. за войната! Украинският парламент гласува изменения в бюджета, с които увеличава разходите за отбрана
Хрупкави картофени кюфтета, които се топят в устата
Румъния: Американското военно присъствие се връща на нивото отпреди войната в Украйна
Син уби жестоко майка си в Шуменско
Белгия заплаши Кремъл: Ще изтрием Москва от лицето на земята
Йотова: Интелигенцията трябва да участва активно във взимането на националните решения
Инжекции без рецепта и пептиди със съмнителен ефект – хиляди българи рискуват здравето си
В Сливен започва поетапно подрязване на короните на дърветата по основни булеварди
Учените се научиха да превръщат пластмасовите отпадъци в парацетамол – как е възможно това?
Жертвите от полицейската операция в Рио де Жанейро се удвоиха до над 130