Жертвите на Хелоуин в Сеул вече са поне 151 ВИДЕО

Множество предимно млади хора, празнуващи Хелоуин в Сеул, попаднаха в капан и бяха смазани, след като тълпа навлязла в тясна уличка, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА. Загинали са най-малко 151 души и още 150 са получили наранявания, като това е най-тежкия подобен инцидент в Южна Корея от години.
Служители на спешната помощ и минувачи отчаяно са правили изкуствено дишане на хора, лежащи по улиците след блъсканицата в столичния квартал Итауон снощи. Чой Сон-бьом, началникът на сеулската пожарна служба, заяви, че броят на жертвите може да нарасне още повече и че 19 от ранените са в критично състояние.
Около 100 000 души са се били събрали в Итауон за най-големите празненства за Хелоуин на открито в страната от началото на пандемията. През последните месеци правителството на Южна Корея облекчи ограниченията, въведени заради КОВИД-19.
Все още не е ясно какво е накарало тълпата да се втурне по тясната, стръмна алея близо до хотел "Хамилтън" – едно от основните места за партита в Сеул. Един от оцелелите разказа, че много хора са паднали и са се съборили един друг "като домино", след като са били бутнати от други. По информация от сеулския вестник "Ханкьоре" оцелелият е казал, че е бил в капан около час и половина преди да бъде спасен. Някои хора викали "Помогнете ми!", а други не можели да си поемат дъх.
В интервю за новинарския канал "Уай Ти Ен" свидетел разказа, че е било шокиращо да види редици от тела близо до хотела. Той каза, че първоначално служителите на спешната помощ са били претоварени и минувачи е трябвало да правят изкуствено дишане на ранените, лежащи по улиците.
Началникът на пожарната служба заяви, че телата се изпращат в болници или в спортна зала, където роднините им ще могат да ги идентифицират. Той добави, че повечето от загиналите и ранените са на възраст около 20 години.
Повече от 800 служители на спешната помощ и полицаи от цялата страна, включително всички налични служители в Сеул, са били изпратени на място, за да лекуват ранените. Националната агенция за пожарна безопасност заяви, че служителите ѝ все още се опитват да определят точния брой на спешните пациенти.
Южнокорейският президент Юн Сук-йол направи изявление, в което призова длъжностните лица да осигурят бързо лечение на ранените и да проверят безопасността на местата за провеждане на празника.
Това е най-смъртоносната подобна трагедия в историята на Южна Корея. През 2005 г. на поп концерт в град Сангджу в южната част на страната загинаха 11 души, а други около 60 бяха ранени.
Прочети цялата публикация



Жертвите на бедствието в Непал се увеличават; все още от китайска страна има българин в неизвестност
Трагедията в Непал: Над 160 жертви, 53-ма изчезнали украинци
Мигът на смъртоносната вълна, помела Непал и Тибет. 579 са изчезнали (видео)
Ад под небето в Невада: Огненият капан „Хоук“ заплашва Рино
Володимир Зеленски: Поредният циничен и мерзък руски удар! Жертвите в Кривой Рог се увеличават
Пхенян има забележки! Северна Корея не споделя оптимизма на Белия дом за среща между Ким и Тръмп
Виктор Орбан в лятна ваканция! Почивка или политически маневри?
Премиерът на Япония пропусна да посети светилище по случай годишнината от капитулацията
Емрах Стораро вдига пищна сватба с Айлян - ще празнуват 3 дни и 3 нощи
Покушения срещу генерали: военните в Русия под прицел
Да опазиш репутацията на розовото масло
ФБР вече не третира използването на услугите на проститутки като автоматична пречка при наемане на работа
Мобилизация в Русия няма да има? Това не е повод за радост.
Един загинал и двама ранени след силна буря в Кипър
САЩ санкционираха гръцка корабна мрежа заради връзки с Иран
Австрийски връх загуби статута си на трихилядник, постигнат по изкуствен начин, а също и името си
Полският премиер предупреди, че Русия може да ескалира войната в Украйна и да провокира НАТО
Сомалия и Турция освободиха отвлечен кораб
Фицо: Сигурността и мирът в Европа не могат да бъдат постигнати без Русия
30 август 1987 г. Стефка Костадинова скача рекордните 209 см. ВИДЕО