Убитата актриса Виолета Донева се оказа много богата

Обичаната българска актриса Виолета Донева бе убита преди няколко дни, а основният заподозрян е внучката ѝ Ивет. Според непотвърдени източници от разследването - защото отказала да ѝ даде пари за дрога. Ивет беше обявена за национално издирване, а при ареста ѝ в нея е намерено джобно ножче, което е дадено за експертиза.
Тя обаче е пусната без мярка след изтичането на 24-часовия арест. Ще ѝ бъде повдигнато обвинение, ако се намерят доказателства, че тя е убила баба си.
Работи се и по други линии - например някой да е направил опит, за да сложи ръка върху спестяванията ѝ. Според запознати Виолета е била доста богата и сега ще остави голямо наследство, заради което се очаква да избухне и сериозна война във фамилията.
Агент Зоя
Година преди смъртта си звездата от култовите ленти „Обич“ с Невена Коканова и Стефан Данаилов, „Двама под небето“ с Апостол Карамитев и други, е попълнила банковата си сметка със 191 167 лв. За толкова тя е продала свой имот в морската столица Варна, става ясно от справка в имотния регистър.
Сделката е била през юни 2021 г., три месеца преди да отпразнува 80-годишния си юбилей. Купувач е учителка по английски в Първа езикова гимназия. Жилището от 87 кв.м се намира на четвъртия етаж в офис сграда с пиано бар, уточнява „Телеграф“ .
Тя го е закупила през август 2009 г. от варненска банкерка, която няколко години по-късно Комисията по досиетата разкрива, че е работила в 4-то управление на Държавна сигурност като Агент Зоя.
Брачен договор
През май 2013 г. Виолета Донева сключва брачен договор с ученическата си любов – баскетболиста Атанас Грънчаров, за когото се омъжва след развода с режисьора на „Хан Аспарух“ и „Време разделно“ Людмил Стайков. Вторият ѝ съпруг е вписан като титуляр с право на ползване, а две лета по-късно добавят анекс, в който тя го включва в документите и на още един имот в местността Траката във Варна.
Става дума за апартамент на втория етаж от 85 кв.м с избено помещение и паркомясто в двора на кооперацията. Те са закупени от английски гражданин през юни 2009 г. В брачния договор с Грънчаров като ползвател е вписан и апартаментът, в който актрисата бе намерена душена и с прободни рани.
Според съседи бившият спортист е починал през лятото, а проверка показа, че здравните му права са прекратени на 25 август 2022 г. Освен фаталното жилище, в София звездата е притежавала и еднофамилна двуетажна жилищна сграда, която е продала през февруари 2009 г.
Виолета Донева е родена на 7 септември 1941 г. в Петрич. В местностите Амушева лъка и Омондрос-Неволица тя е имала наследствени земи, които е продала през юни 2019 г. на фирма, развиваща кожухарска дейност – едната нива е била от 3 декара, а другата 950 кв.м.
За да стане сделката, преди това тя си е извадила констативен акт, издаден по документи. През есента на същата 2019 г. актрисата се е разпоредила и с имотите си в Пловдив.
Тя е имала дял в поземлен имот, оставен от баща ѝ - капитан Павел Джингаров, разстрелян през 1945 г. след присъда от така наречения Народен съд.
Купувач е бизнесмен, който върху мястото е построил един от луксозните спа комплекси в района.
Наследствен имот звездата е имала и в село Луково, община Своге, дарен ѝ от баба Цветанка през 1997 г.
Прочети цялата публикация



Думите, с които Верстапен трогна света след загубата на титлата (ВИДЕО)
Финансовите проблеми на най-щастливата страна в света
Стратегическите грешки на Байдън продължават да тежат на Украйна
Най-бургаският празник е днес, честит Никулден! Много емоции и риба очакват бургазлии на открито, ето програмата
Юлия Навалная и какво иска руската опозиция
Кейт Уинслет представи режисьорския си дебют с 21-годишния си син
„Глембаеви“ в Народния театър: История за една фамилия, много тайни и морал на ръба
Моди постла червен килим за Путин въпреки натиска от Запада
Новото гадже на Маги Томова е един от ергените от "Ергенът: Любов в рая" (СНИМКА)
Телетата през зимата – грижи, хранене и добри практики за здраво поколение
Зеленски: САЩ, Русия и Украйна нямаме единно мнение по въпроса за Донбас
Правителството одобри Законопроекта за Бюджет 2026 г., какво трябва да знаем
Министър Иван Иванов: Въвеждането на национални и регионални планове за партньорство за всяка държава членка предвижда многогодишната финансова рамка на ЕС
Да поговорим за пари: Новият бюджет 2026
България поиска разяснение от Турция за довлечения в наши води кораб "Кайрос"
Антониу Коща: Европа трябва да се пази дори от своите съюзници
Руснак и съпругата му са залети с бетон и 'погребани' в пустинята
Тежък пътен инцидент, младеж без книжка загина, автомобилът му паднал в язовир
Европрокуратурата катастрофира по делото срещу Иван Портних
Киев: Територията е най-проблематичният въпрос в преговорите за край на войната