Fakti.bg | 23.11.2022 09:30:03 | 140

Гаф: Порязаха Аржентина при грандиозната издънка

Националният отбор на Аржентина е бил ощетен през първото полувреме на мача със Саудитска Арабия на Мондиал 2022. Това доказва снимка, която погазва огромен гаф на системата за полуавтоматична засада.

Както е известно, „гаучосите“ отстъпиха с 1:2 във вероятно най-голямата сензация във футбола за 2022 г. През първото полувреме бяха отменени три гола на Аржентина чрез прилагане на съвременните технологии.

Според публикациите, системата отчита само положението на най-близкия до Лаутаро Мартинес защитник на Саудитска Арабия, а не разположението на цялата защита. Така е пропусната позицията на левия бек Ясер ал Шахрани, който с десния си крак всъщност покрива засадата на аржентинския нападател. Това означава, че голът на Мартинес е съвсем редовен и трябваше да бъде зачетен.

Оказва се, че системата е допуснала грешка при незачитането на гол на Лаутаро Мартинес. Днес се появиха снимки от приложената система за полуавтоматична засада, които доказват гафа на съдиите, отговарящи за ВАР. Ако попадението беше зачетено, резултатът ставаше 2:0.