Джордж Лукас мрази Джаба Хътянина

"Междузвездни войни" е франчайз, който промени всичко в множество индустрии, въвеждайки филми, телевизионни сериали, романи, комикси и игри в един свят, готов да се радва на безкрайната битка между джедаите и ситите. С хиляди часове съдържание за гледане, четене и взаимодействие, има герои, които се открояват над останалите и карат феновете да ги обичат (или мразят) със страст, която изгаря по-силно от слънцето на Татуин.
Независимо от индивидуалните чувства към него, Джордж Лукас е геният зад звездната сага и има свои собствени чувства към един от най-разпознаваемите си герои: според MovieWeb той мрази подлия гангстер Джаба Хътянина, пише БГНЕС.
През цялата оригинална трилогия триото герои Люк Скайуокър, Лея Органа и Хан Соло се сблъсква с няколко противника, повечето от които принадлежат на злата Империя, управлявана от ситите. Въпреки това, няколко изключителни злодеи бяха добавени, за да направят нещата по-вълнуващи, а в третата част, "Завръщането на джедаите", Соло висеше на стената в бърлогата на Джаба. Джордж Лукас не понасял масивната кукла, използвана за оживяването на охлювоподобното същество, дори след като я сменил още в началото на процеса.
Според слуховете първоначалният персонаж на Джаба е изигран от Деклан Мълхоланд, който бил облечен в огромно кожено палто. Прочутият режисьор не е бил доволен от начина, по който се е получила сцената, заради което я е изрязал от първия филм. След това той преработва героя в голямо охлювоподобно същество, използвайки най-модерна кукла, но не харесва и тази версия на героя, както и цената от половин милион долара, която идва заедно с него. В крайна сметка той загива благодарение на Лея (може би заради това, че я накара да облече месинговите бикини), когато тя увива веригата си около гърлото му и го убива по време на бягството на Люк и Хан.
Въпреки омразата на Джордж Лукас към героя, хлъзгавият гангстер намира път към сърцата на феновете, появявайки се в още истории и медии. Първата последваща поява на Хаитянина се случва, когато Лукас преосмисля и ремастерира шедьоврите си, като вмъква конфронтация между Хан и Джаба на космодрума Мос Айсли на Татуин преди бягството на Соло с Люк и Оби Уан в "Междузвездни войни: Нова надежда". След това Джордж Лукас го вмъква като ВИП гост на състезанието с капсули в "Междузвездни войни: Нова заплаха" и има два по-дълбоки сюжета в "Междузвездни войни: Клонираните атакуват".
Джордж Лукас е създал обширна вселена, която обхваща хиляди години в стотици светове, и е разработил дълбок списък от герои. В залите на легендите малко са убедителните персонажи, които не са част от джедаите или ситите, като в сюжетните линии преобладава владеенето на силата. При толкова малък избор на герои, които не използват светлинни мечове, Джаба Хътянина е един от най-интригуващите и най-страховитите, дори Джордж Лукас да не е съгласен.
Прочети цялата публикация



Джордж Лукас купи имение в Лондон за 40 милиона паунда
Напрежението нараства! Токио предупреди японците: Внимавайте в Китай. Пекин спря прожекциите на японски филми
Създадоха класация кое правителство колко мрази Русия, България е на 10-то място
Сорос - "злодеят" на Централна и Източна Европа
Контрареформацията на Си Дзинпин - път или безпътица
Лаури Марканен с историческо представяне при зрелищна победа на Юта Джаз над Чикаго Булс
Първи слалом за сезона
Алберт Попов откри новия сезон с 23-о място в слалома в Леви
В Гърция: Завършваме годината с рекорден пътникопоток от 37 милиона
Шакира се появи с децата си от Пике на премиерата на "Зоотрополис 2"
Оранжев код за обилни валежи в Благоевград днес
Шотландия се класира за Световно първенство за първи път от 1998
България - Грузия 2:1 /репортаж/
"Политико": Новата стратегия на Запада е "продавам мира, за да купя война"
Швеция изпраща разочароващи квалификации: Скандинавците на дъното в групата след ново равенство
България завърши световните квалификации с победа срещу Грузия в София
Испания и Турция си поделиха точките в драматичен сблъсък за Мондиал 2026
Попадение на Испания беше отменено заради засада
България триумфира над Грузия и прекъсна дългата си серия без успех
Галерия: България с първа победа в квалификациите за Мондиал 2026