Граждани на протест срещу насилието над животни заедно с домашните си любимци

Граждани излязоха на протест пред Съдебната палата в столицата. Част от протестиращите бяха заедно с домашните си любимци - кучета. Днес организираме национален протест, който е изцяло срещу насилието и насилниците, като повечето хора тук са срещу насилието над животни, защото смятаме, че това е първоизточникът, към който се обръщат т.нар. насилници, коментира пред БТА Лилия Желязкова, част от администраторите на групата "Справедливост за Мечо". По думите ѝ в един момент насилниците преминават към деца, жени, възрастни хора, по-слабите обществени групи. Смятаме, че трябва да спрем още в зародиш това насилие и да се обърнем към институциите - да бъдат така добри да почнат да си вършат работата, и този тип хора да бъдат в затвора, мястото им не е сред обществото, добави Желязкова. Искаме да живеем спокойно, да бъдем добри и да правим добри дела, каза още тя. По думите ѝ лошите хора нямат място сред нас.
Прочети цялата публикация



Сдружение КАЖИ предлага защитата на животните да влезе в Управленската програма на правителството
"Искат да ни вземат земята": протестите в Албания не спират
Лъчезар Богданов: Плоският данък не е проблемът
Ще има ли зоополиция и ефективни присъди срещу насилието над животни
Тръмп, Путин и факторът Иран в дилемата между война и дипломация
150 000 подписа срещу клетките за телета влизат с мотокар в Народното събрание
Движението „No Kings“ провежда "културен" национален протест в САЩ на 80-тия рожден ден на Тръмп
Втора поредна нощ на сериозни сблъсъци и насилие в Северна Ирландия ВИДЕО
„Амнести“ обвини Израел, че извършва етническо прочистване в Западния бряг
Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли - Нокс стана боксьор (ВИДЕО)
Омбудсманът скочи срещу идеята помощта за отопление да се плаща на два транша
Година след „Холдингът на Чичко Тревичко“: АКФ пита защо няма действия срещу Ковачки
Иран и САЩ са имали кратък разговор за иранската ядрена програма
Имоти | Прогресивен данък върху жилищата; Имоти по Черноморието; Офис сделка за 17 млн. евро
Олег Невзоров е влязъл в страната на 16 юни
Огнище на шарка по дребните преживни животни откриха в Първомай
Невзоров влязъл в страната на 16 юни, разпитан е за строителството в „Баба Алино“
Невзоров влязъл в страната на 16 юни, разпитан е за строителството в „Баба Алино“