Cross.bg | 12.04.2023 12:34:01 | 76

Реал Мадрид посреща Челси, а Милан е домакин на Наполи в два четвъртфинала от ШЛ

Днес ще се изиграят останалите два четвъртфинала от Шампионската лига. Реал Мадрид посреща Челси, а шампионът на Италия Милан посреща Наполи. Челси не прави добър сезон и вече е с трети различен мениджър. На осминафиналите Реал Мадрид вече се справи с опонент от Англия, като реши всичко срещу Ливърпул още на „Анфийлд". Тогава „белите" сътвориха пълен обрат от 0:2 до 5:2 в своя полза, а на реванша в Мадрид постигнаха минимален успех с 1:0. Челси пък загуби първия мач с Борусия Дортмунд, въпреки че създаде положения, с които класен отбор в атака с лекота би спечелил. На реванша „сините" бяха по-концентрирани и се класираха напред още в редовното време с 2:0. Шампионът на Италия Милан посреща бъдещия първенец в Серия А Наполи в четвъртфинална среща от Шампионска лига. Двата отбора се изправиха един срещу друг преди 10 дни в първенството, като лидерът в Серия А бе разбит с 0:4 на своя "Диего Армандо Марадона". На осминафиналите и двата италиански отбора не допуснаха гол в собствената врата. Милан демонстрира страхотна защита при атакуващите действия на Тотнъм и продължи напред с ценен гол на Браим Диаз за 1:0 в Милано, а срещата в Лондон завърши 0:0. Наполи пък очаквано не срещна никакви трудности срещу победителя от Лига Европа Айнтрахт Франкфурт, който бе победен в два мача с общ резултат 5:0.   22:00 Реал Мадрид - Челси, ШЛ /bTV Action/ 22:00 Милан - Наполи, ШЛ /Ring/