Fakti.bg | 15.04.2023 16:05:25 | 106

Челси отново разочарова, загуби от Брайтън във Висшата лига

Брайтън победи Челси с 2:1 в мач от 31-ия кръг на Висшата лига. Попаденията за "чайките бяха дело на Дани Уелбек и Хулио Енсисо, а за "сините" точен бе Конър Галахър. Челси отново разочарова с представянето си, а атакуващият футбол на Брайтън направи чудесно впечатление. С тази победа "чайките" са 7-и с актив от 49 пункта, а "сините от Лондон" остават на 11-а позиция с 39 точки.

Първият удар в срещата дойде в 7-а минута, след като Михайло Мудрик си освободи пространство и опита удар извън наказателното поле, но топката прелетя на сериозно разстояние встрани от левия страничен стълб на Санчес. Секунди след това Каору Митома направи феноменален пробив, преодолявайки с лекота Трово Чалоба, а накрая японецът отклони към Алексис МакАлистър, който стреля опасно, но кълбото профуча на сантиметри от вратата на Кепа.

Натискът на Брайтън продължи, тъй като Евън Фъргюсън бе на добра позиция и веднага стреля, но топката се отби от напречната греда на вратата на "сините". Късмет за Челси! В 13-а минута лондончани организираха хубава атака, в която Енцо Фернандес се прояви чудесно, а Мудрик напредна с топка в крака, преди да отклони към Конър Галахър, който шутира, а след получилият се рикошет в бранител на Брайтън, кълбото влетя в мрежата на "чайките" - 1:0 за Челси.

В 26-а минута Каору Митома отново впечатли с феноменална индивидуална техника, като преодоля няколко противникови играчи и накрая стреля от ръба на пеналтерията, но Кепа блесна с изумително спасяване с една ръка. Малко след това Алексис МакАлистър си освободи пространство и опита удар от разстояние, който премина малко встрани от вратата на Кепа.

Нов шанс за Брайтън се появи в 33-а минута, след като топката бе центрирана към младия нападател Евън Фъргюсън, който отправи чудесен изстрел с глава, но Кепа отново реагира превъзходно, избивайки с една ръка в корнер.

В 42-а минута Челси се пропука в отбрана. Дани Уелбек бе намерен в наказателното поле, след великолепното центриране на Паскал Грос, а нападателят завърши превъзходно с глава, оставяйки Кепа безпомощен - 1:1.

В четвъртата минута на добавеното време пред "сините от Лондон" се откри чудесна възможност, като Кристиан Пулишич получи в опасна зона до пеналтерията и отправи изстрел, който се отби от страничната греда на Брайтън. Късмет за "чайките"! Това бе и всичко за първото полувреме.

В началото на втората част Брайтън отново имаше страхотен шанс да отбележи гол, след като футболист на "чайките" се измъкна в наказателното поле и опита изстрел по диагонала, но за пореден път Кепа реагира по великолепен начин и отрази. В 59-а минута Хулио Енсисо реши да задържи топката и се шмугна през защитата, за да стигне до наказателното поле. Оттам той оправи удар, който срещна десния страничен стълб на Кепа. Късмет за Челси!

В 65-а минута Рийс Джеймс центрира опасно, а вратарят изби, но Мудрик опита да добави. Изстрелът срещна краката на Санчес и се отклони встрани. Само пет минути след това Хулио Енсисо получи качествен пас, отскубна се от персоналния си пазач и прати смайващ далечен удар в горния ляв ъгъл. Феноменален гол - 2:1 за Брайтън.

В добавеното време на срещата Михайло Мудрик опита изстрел от разстояние, който прелетя над напречната греда на Санчес. Това бе и всичко по-интересно около сблъсъка, в който Брайтън надделя над Челси с 2:1.