Най-паметните роли на Чочо Попйорданов могат да се видят от днес в Народния театър

Народният театър "Иван Вазов" открива днес изложба със снимки от незабравимите роли на Чочо Попйорданов. Това съобщават от трупата на театъра и БТА.
„Не актьор, а истинска вихрушка от енергия и емоции, той остави незабравима следа в историята на театъра и в сърцата на публиката. Десетки паметни роли, белязали със златни букви летописа на първата ни сцена и спомени, които топлят душите на всеки, докоснал се до него през годините“, казват от Народния театър.
Изложбата ще отбележи и рождения ден на Попйорданов, който е на 11 юни и тази година щеше да навърши 59 години.
На Чочо Попйорданов ще бъде посветено и представлението на „Хъшове“ на режисьора Александър Морфов на 23 май – спектакълът, в който актьорът дълги години играе ролята на Македонски.
Дебютът на Чочо Попйорданов в Народния театър е през 1994 г. в ролята на Чудомир Чипиловски в постановката на Маргарита Младенова „В полите на Витоша“ от Пейо К. Яворов. Играе още в „Хеда Габлер“ от Хенрик Ибсен (постановка на Красимир Спасов), „Сън в лятна нощ“ от Уилям Шекспир (постановка на Александър Морфов), „Чайка“ от Антон П. Чехов, постановка на Красимир Спасов, в „Чичовци“ по Иван Вазов, постановка – Борислав Чакринов, „Бурята“ от Уилям Шекспир, постановка на Морфов, „Човекът, който прави дъжд“ от Натаниел Ричард Неш, постановка на Леон Даниел, „На дъното“ по Максим Горки (постановка на Морфов), „Кавказкият тебеширен кръг“ от Бертолт Брехт, постановка на Галин Стоев, „Декамерон или кръв и страст по Бокачо“, сценичен вариант и постановка Александър Морфов, „Призраци в Неапол“ от Едуардо де Филипо, постановка на Андрей Аврамов, „Кимоно“ на Росица Обрешкова, „Хъшове“ по Иван Вазов, постановка на Морфов, „Слуга на двама господари“ от Карло Голдони, постановка на Димитър Бозаков, „Вишнева градина“ от Антон П. Чехов, постановка на Крикор Азарян, „Август в Оклахома“ от Трейси Летс, постановка на Ясен Пеянков, „Смъртта на търговския пътник“ от Артър Милър, постановка на Борислав Чакринов, „Любов, щастие и милиони“ от Марсел Беркие-Мариние, постановка на Валентин Танев, „Да се провреш под дъгата“ от Георги Марков, постановка на Асен Шопов.
Последното представление на Чочо Попйорданов на първата ни сцена е в ролята на Трип в „Пет жени с еднакви рокли“ от Алън Бол (постановка на Боил Банов).
Прочети цялата публикация



Дългоочакваният криминален сериал "Мамник" започва днес по БНТ
БФС с обяснение на съдийски решения от Суперкупа на България
Пловдив - най-старият жив град в Европа оживява в романтичен AI филм
Посланикът на САЩ в ЕС: Искаме сътрудничество с Европа
28 януари: Спомняме си за "майката" на Пипи Дългото Чорапче - Астрид Линдгрен
Георги Кадурин празнува 71-години днес
Несравнимата Елена Николай - 121 години от рождението на великата българска певица
В памет на Калин Терзийски - За живота, смъртта и лицемерието
Ако Путин постигне своето, Европа ще бъде пометена от ефекта на доминото
19 януари 1879 г. В Ресен се ражда Симеон Радев
Стара Загора участва на международното туристическо изложение EMITT 2026 в Истанбул
Антикварна сбирка ще събере колекционери и почитатели на историята в Стара Загора
Скандал във Варшава! Шефът на полския парламент: Доналд Тръмп не заслужава Нобел за мир
Специализиран екип от Сухопътните войски обезвреди ръчна граната в област Плевен
Учител в Пловдив е с повдигнати обвинения за блудство
Скандал около Националния студентски дом
Япония въвежда 24-часов дигитален щит за олимпийските си спортисти срещу онлайн тормоз
Най-малко 31 загинали и 169 ранени при атака с бомба срещу джамия в Пакистан
На емблематична дата избират кой да изиграе Стоичков