Fakti.bg | 25.06.2023 14:40:52 | 84

Джейк Диксън триумфира в Гран при на Нидерландия по мотоциклетизъм

Джейк Диксън (Великобритания, Autosolar GASGAS Aspar M2) спечели състезанието за Голямата награда на Нидерландия по мотоциклетизъм на писта в клас Moto2 в Асен, осми кръг от сезона в световния шампионат, предава БТА.

Британецът постигна първа победа в кариерата си в Moto2, финиширайки първи за 35:43.4110 минути. Със спечелените 25 точки Диксън се изкачи на трето място в генералното класиране при пилотите със 104.

Втори в Асен завърши Ай Огура (Япония, IDEMITSU Honda Team Asia), на 1.334 секунди от Джейк Диксън, а на трета позиция се нареди Педро Акоста (Испания, Red Bull KTM Ajo) с изоставане от 4.448 секунди.

Лидерът в класирането при пилотите Тони Арболино (Италия, Elf Marc VDS Racing Team) добави 9 точки към актива си от 148 след като финишира на седмо място, на 9.625 секунди от победителя. Италианецът Арболино вече води само с 8 точки пред втория в подреждането Акоста, който натрупа 140 на сметката си.