Агресивни пуйки нападнаха 80-годишна жена

80-годишна жителка на САЩ беше нападната от две пуйки и едва не бе блъсната от кола, докато бягаше от тях, съобщава WBZ-TV.
Пернатите животни нападнали Жанет Аткинсън от Кеймбридж, щата Масачузетс, докато тя вървяла по улицата. Те изскочили иззад паркирана кола и се втурнали към пенсионерката. Тя се уплашила и се опитала да прогони настъпващите птици с дамската си чанта. "Размахах пет или шест пъти и тогава една от тях ме клъвна много силно по бедрото. Погледнах надолу и видях, че по панталоните ми се стича кръв", каза жената.
Аткинсън била толкова изплашена от агресивните мисирки, че решила да избяга на всяка цена, заради което се втурнала през оживената улица. "Бях ужасена от тези пуйки! Мислех си, че ако вече са ме клъвнали много болезнено, могат да го правят още много пъти", обясни потърпевшата, цитирана от БГНЕС.
След инцидента с Аткинсън, организацията Cambridge Animal Watch заяви, че най-лесният начин да изплашите агресивна пуйка е силният звук, ярките светлинни проблясъци или водната струя.
Освен това много хора писали на американката в социалните мрежи и предложили своите методи за изплашване на тези птици. "Най-много ми хареса предложението с чадъра. Вземете чадър, но не го тикайте срещу пуйките, а го отворете пред тях. Те ще си помислят, че сте много представителен доминиращ мъж", каза пенсионер.
През септември 2022 г. беше съобщено, че жителите на град Уобърн в същия щат Масачузетс се оплаквали от банда агресивни пуйки. Тогава птиците скачали на деца и възрастни, като дори нападали и движещи се автомобили.
Прочети цялата публикация



57-годишен уби по жесток начин майка си в Шуменско!
26-годишна преби майка си в "Люлин"
Задържаха мъж и жена за притежание на марихуана и метамфетамин в Стара Загора
Обвиниха 26-годишна жена за брутално насилие над майка ѝ
Зов за помощ: Близките на баба Цанка с апел за подкрепа в борбата ѝ с рака
Близо 2 кг. марихуана иззеха при спецакция старозагорски криминалисти
"Хубавата жена" Джулия Робъртс навършва 58 г. днес
34-годишна благоевградчанка вкара бившия си в полицията: Нахълта в дома ми и ме изнасили
Заловиха жена за ало измама в Бургаско
Призрачният град насред джунглата: Индонезия строи изкуствена столица без жители
Гръцки депутат: Български туристи с фалшиви инвалидни карти заемат паркоместа за инвалиди
Путин: Всички руски сили напредват, Покровск е обкръжен
Четири отличия за ЮЗУ в първите годишни награди на Националната агенция за оценяване и акредитация
Хористи казват „Благодаря“ на своите диригенти в Музея на религиите
Благоевград срещу застрояването на парк "Ловен дом"
Бербатов: Отвлякоха ме мутри на Жоро Илиев, помислих, че това е краят
Принц Уилям е с вързани ръце: Не може да изгони Андрю въпреки заканите си