Mediapool.bg | 11.07.2023 04:27:00 | 116

Григор Димитров отстъпи на световния номер 6 и напусна "Уимбълдън"

Единственият български тенисист в елита Григор Димитров загуби от световния номер 6 Холгер Руне от Дания с 6:3, 6:7 (6), 6:7 (4), 3:6 и отпадна на осминафиналите на турнира по тенис от Големия шлем “Уимбълдън“. Това беше първи официален мач между двамата и продължи 3 часа и 20 минути игра. Димитров стигна до този мач, след като показа добра форма и спечели три чисти победи на Откритото първенство на Великобритания. Българският тенисист взе първия сет, след като направи пробив за 5:3 гейма. Във втория сет Димитров се възползва от инерцията и направи пробив за 3:1, Руне обаче постепенно вдигна нивото на играта си и взе подаването на Димитров за 4:4. Така се стигна до тайбрек, който датчанинът спечели. До тайбрек се стигна и в третия сет, който отново бе спечелен от Холгер Руне със 7:4. В четвъртия сет Руне игра по-силно и го затвори при 3:6. За трети път в кариерата си Григор Димитров бе на осминафинал на “Уимбълдън” след 2014-та, когато стигна до полуфиналите и отстъпи в оспорван мач на Новак Джокович (елиминирайки преди това актуалния шампион Анди Мъри) и след 2017-а, когато бе спрян от Роджър Федерер. И в двата предишни случая българинът отпадна от бъдещия носител на трофея в турнира.