Fakti.bg | 12.07.2023 19:00:36 | 114

Медведев победи сензацията на "Уимбълдън" за място на 1/2-финал

Даниил Медведев бе силно затруднен от намиращия се на 43-а позиция в световната ранглиса американец Кристофър Юбанкс, но след тричасова битка успя да се класира на полуфиналите на Уимбълдън. Руснакът спечели двубоя с 3:2 сета - 6:4, 1:6, 4:6, 7:6 (4), 6:1 в отделните части.

В първия сет имаше само един пробив, но той бе напълно достатъчен за Даниил Медведев, за да спечели частта. Руснакът успя да реализира една от двете си точки за пробив, които имаше в сета. В третия гейм Медведев спечели подаването на съперника си и удържа пробива до края, за да спечели сета с 6:4.

Американецът изобщо не се притесни от загубата на първата част. В четвъртия гейм на втората част Юбанкс поведе с 40:0 на сервис на Медведев и имаше три точки за пробив, като реализира третата, за да поведе с 3:1. След това американецът затвърди пробива и направи още един такъв, за да спечели втория сет с 6:1.

Третата част започна ужасяващо за световният номер 3, който беше пробит още в първия си сервис гейм. До края на сета нито един от двамата тенисисти не стигна до точка за пробив и така Юбанкс поведе с 2:1 в общия резултат.

Четвъртия сет бе много оспорван, като се стигна до тайбрек. При равенство 3:3 Медведев спечели три поредни точки, за да поведе с 6:3. На свой сервис американецът намали изоставането си до 4:6, но при следващата точка руснакът бе безкомпромисен и спечели частта, с което изравни резултата - 2:2 сета.

В петия решителен сет Медведев за двайсетина минути поведе с 3:0 с два пробива.

В битка за място на финала Медведев ще спори с победителя от двубоя между Карлос Алкарас и Холгер Руне.