Fakti.bg | 14.07.2023 18:01:35 | 73

Уникален скандал с Джокович! Великият шампион призна: За първи път ми се случва такова нещо

Новак Джокович (Сърбия) победи Яник Синер (Италия) с 3:0 сета в първия 1/2-финал на Уимбълдън 2023.

Ноле бе шокиран от съдийско решение във втория сет. Той проби за 2:1 и при резултат 15:15 в следващия гейм балканецът пласира великолепен бекхенд по правата, с който си гарантираше контрол върху разиграването оттам насетне и почти сигурно щеше да завърши точката в своя полза. Тогава обаче главният арбитър на мача прекъсна разиграването, отсъждайки точката директно в полза на италианеца.

Съдията явно сметна, че Джокович е попречил с продължителен вик на Синер. Ноле обаче остана шокиран.

"Никога не ми се е случвало нещо такова на корта", сподели Джокович. Той твърди, че през цялата си кариера не е пречил на съперниците си с вик, който целенасочено да продължи докато топката е трайно в другото поле.

Появиха се много мнения, че Джокович е ощетен в ситуацията. Резултатът стана 15:30 със съдийско решение. Малко след това реферът отправи и предупреждение към Джокович в края на гейма, но Ноле удържа подаването си.