Fakti.bg | 15.07.2023 06:45:27 | 85

Велик американец изригна за Джокович и съдийската точка: Новак заслужава...

Великият тенисист Джон Макенроу коментира дискусионната ситуация, при която Новак Джокович беше наказан с директна точка за противника му на Уимбълдън 2023.

Ноле бе шокиран от съдийско решение във втория сет на двубоя с Яник Синер. Във важен момент съдията даде директна точка за Синер.

Съдията явно сметна, че Джокович е попречил с продължителен вик на Синер. Ноле иначе имаше игрово преимущество в точката.

Ставаше въпрос за ключова ситуация от 1/2-финал на турнира от Шлема. Джокович съумя да запази концентрация и дори победи с 3:0 сета.

Американецът Макенроу има 7 титли от Големия шлем при мъжете и каза:

"Направи ли ви впечатление, че топката на Синер се върна в корта и се приземи съвсем близо до основната линия? Това ни навежда на въпроса колко пък голяма пречка да е представлявал този вик на Джокович за италианеца?

Новак заслужава адмирации за начина, по който прие ситуацията. Много по-добре, отколкото много други играчи биха реагирали. Аз щях да изпитам силна ненавист към съдията, ако подобно нещо се бе случило в някой повратен момент на мой мач. Едно е Синер да повиши нивото си на игра и да обърне развоя на събитията, но съвсем друго е реферът да се намеси по този начин.

Новак получи и предупреждение за забавяне на играта... Щеше да е жалко, ако бе загубил сервис-гейма си заради решение на съдията.

Мисля, че реферът май искаше да види името си по вестниците", заяви легендата.