Cross.bg | 23.07.2023 05:54:00 | 174

Манчестър Юнайтед с двойна победа над Арсенал, докато фенове си разменят крошета

Манчестър Юнайтед и Арсенал се изправиха в звездна контрола отвъд океана, която счупи рекорда за футболен мач на "Метлайф Стейдиъм" в Ню Джърси. 82 262 души се стекоха да наблюдават двата английски гранда, които в доста странен за нас, но типичен за американците стил, трябваше да си бият и дузпи след края на контролата. Манчестър Юнайтед спечели мача с 2:0, като развръзката дойде с два бързи и красиви гола през първата част. В 30-ата минута Бруно Фернандеш ознаменува повишаването си в капитан с гол, а седем по-късно Джейдън Санчо се възползва от нелепа грешка на бранител, тръгна с топката от центъра и завърши рейда си с мощен шут, превърнал се в гол. Но това не бе всичко в Ню Джърси, защото шоуто трябваше да продължи с дузпи, които Манчестър Юнайтед и Арсенал си изпълниха, макар резултатът от 2:0 да не предполагаше подобен сценарий. А при дузпите победата отново бе за Манчестър Юнайтед. 5:3 след безгрешните изпълнения на "дяволите" и пропускът на Фабио Виейра за Арсенал, след който Юнайтед оформи двойната си победа. Друг любопитен момент, който е доста нетипичен за фенкста култура отвъд океана е боят, който възнинка зад вратата на Юнайтед през втората част. Фенове по трибуните започнаха да разменят крошета, като трябваше да минат няколко минути преди стюардите на стадиона да успеят да успокоят обстановката. Разбира се, случилото се нямаше нищо общо с фенските сбивания на ултраси в Европа