Fakti.bg | 23.07.2023 20:13:30 | 223

Пловдивският Локомотив разпиля столичния - шестголово шоу в София и „смърфовете“ ликуват

Локомотив Пловдив записа първа победа през сезон 2023/2024 година в родната efbet Лига. Това се случи по повече от впечатляващ начин, след като пловдивските „смърфове“ поразиха с 4:2 като гост Локомотив София в „железничарското“ дерби на България.

Срещата беше изпъстрена с много положения и ситуации в хода на мача, като освен головете, зрителите станаха свидетели на греди и редица футболни емоции в столичния квартал „Надежда“.

Иначе, Ивайло Найденов откри резултата за „червено-черните“ в 21-ата минута, но два гола на Джовани Бариани (27 и 61) донесоха пълния обрат за пловдивчани в хода на срещата. В 71-ата Матеус да Силва отправи изключително мощен удар към вратата на Александър Любенов и се разписа за 3:1, а Бабакар Дион в 80-ата завърши подаване от Джовани за 4:1. Все пак Красимир Станоев от дузпа в 88-ата върна още един гол за домакините за малко по-почетна загуба.

Генерално, „смърфовете“ бяха по-дейният отбор в хода на срещата и сякаш закономерно трите точки отпътуваха към Пловдив.

След 180 секунди игра ​гостите от Пловдив изпълниха ъглов удар, след което Евандро опита удар от границата на наказателното поле, но отбраната на столичани се справи и топката беше изчистена. Локо Пловдив беше по-настъпателният отбор в хода на първите минути в "Надежда" и в седмата Димитър Илиев пусна перфектен пас в наказателното поле на съперника към Матеус, а крайният бранител на "смърфовете" отправи удар по тревата, но Любенов парира топката.

Постепенно играта се изравни след първоначалния натиск от гостите, като Локо София започна по-често да поглежда към вратата на съперника.В 21-ата минута капитанът на домакините Милошев изпълни хитро свободен удар и върна леко назад за Ивайло Найденов. Той шутира от средна дистанция, а след двоен рикошет и последен такъв в Хорхе Сегура топката влетя във вратата на Хоркаш за 1:0 в мач №100 на юношата на Левски в родния елит.

В 25-ата домакините имаха отличен шанс да удвоят своята преднина, след като Димитър Митков беше намерен в наказателното поле на Локо Пловдив и опита удар, ала Хорхе Сегура блокира удара на нападателя на Локо София. Гостите изравниха резултата броени минути след допуснатия гол. Топката беше силно изритана в половината на домакините, а Алан Диас действа изключително посредствено за бранител в елита на България, след като не успя да върне с глава към вратаря или да изчисти, след което Джовани пое. За него беше лесно да прехвърли леко излезлия Любенов и изравни резултата - 1:1.

В 31-ата минута домакините имаха възможност да поведат отново в резултата след колебливи действия в отбраната на Локо Пловдив при корнер, но ударът от воле на Диме Димов профуча над напречната греда на Хоркаш. Две след това Джовани Бариани изведе страхотно Евандро зад отбраната на Локо София в наказателното поле на столичани. Евандро можеше да пусне успореден пас към Димитър Илиев, който да отбележи в опразнената врата, но вместо това реши да стреля сам и прати топката ужасно неточно - аут.

Осем преди края Бабакар Дион се понесе в половината на столичани и пусна леко вдясно към Евандро при контраакция на "черно-белите", но първото докосване на Евандро беше изключително слабо, след което защитата на софиянци изчисти топката. След подновяването на втората част домакините уцелиха гредата на съперника, след като Карлос Франса прати топката в наказателното поле на гостите, а Димитър Митков с глава отигра, ала ударът му срещна десния страничен стълб на Хоркаш. Топката отиде към Галин Минков, който стреля отблизо, но вратарятна пловдивчани отрази с тяло.

В 55-ата Димитър Илиев пое топката пред полето на Локо София след пас от Джовани и шутира, но Любенов отрази в корнер. След изпълнението на ъгловя удар Матеус Да Силва беше оставен да скочи безпроблемно и стреля с глава, но топката спря в левия страничен стълб на Любенов.

Три след това гостите поискаха дузпа, след като Евандро овладя топката отдясно в наказателното поле на "червено-черните", а Диме Димов посегна да играе с ръка, но реферът остави играта да продължи.

В 61-ата минута от срещата пък Бабакар Дион получи вдясно и нахлу в наказателното поле на Локо София. Последва удар, ала отбраната на домакините изби, но топката се озова в Джовани, който с премерен изстрел направи обрата за "черно-белите" пълен.

"Черно-белите" разиграха топката за секунди в половината на столичани в 71-ата минута. Георги Минчев добре се пребори и остави за Матеус Силва, а бразилският краен бранител реши да отправи бомбен удар към вратата на домакините, като за Александър Любенов нямаше никакви шансове да се намеси - 3:1.

При ответната атака пред Карлос Франса се откри добра възможност да обстрелва вратата на гостите, но не сполучи при изпълнението. Десет преди края топката беше дадена вляво от Мартин Паскалев към Джовани в половината на Локо София. Той овладя и сякаш опита да стреля към вратата на Любенов, но ударът му се получи като пас и Дион отблизо вкара четвърти гол за "смърфовете".

Четири преди края на редовното време Локо София получи дузпа. Ивайло Надейнов беше изблъскан в наказателното поле на "смърфовете" от Матеус да Силва и реферът Попов посочи бялата точка. Зад топката застана Красимир Станоев, който се разписа и намали пасива на домакина - 2:4.

В добавеното време Алфа Конте намери Георги Минчев в наказателното на Локо София, а родният нападател отправи удар, който беше отразен от Любенов. Това беше и последното по-интересно нещо от това дерби в столицата, като победата отиде към града под тепетата.