Жестокостта не е български специалитет

Има насилие и зверства. Отвличат се деца и жени. Понякога ги намират заровени на парчета или изгорени. Жестокостта не е български специалитет. Не става дума за Африка, въпреки че в много случаи престъпниците са с африкански произход. Зверствата за които говоря се случват в една голяма европейска страна - Франция. Във Франция обаче хиляди хора не излизат на улиците, възмутени от безсилието на съдебната система. За разлика от българите, французите не протестират срещу насилието. Прекалили са с виното или са на хапчета може би?
Ще ви кажа това което нито госпожа Габриел, нито всички български евродепутати взети заедно не са ви казали. За сетен път след трагичните събития става очевадно, че българските представители в европейските институции са се посветили на личните си интереси, далеч от проблемите на общество.
Французите като всички нормални хора са покъртени от всяка кървава разправа, независимо дали жертвата е мъж или жена. Те не излизат на улицата, защо ТЕ СА ТЕЗИ, КОИТО СЪДЯТ престъпленията! Гражданското общество участва със свои представители в специфичния трибунал съставен за престъпления с проливане на кръв и отнемане на живот. Изнасилване и употреба на хладно или огнестрелно оръжие. Представителите на обществото произнасят присъдите. Абсолютно независимо и по собствено усмотрение. Юрисдикцията се нарича COUR D'ASSISE. Съставена е от 12 съдии. Девет от които са представители на гражданското общество и трима професионални магистрати. Никой глас няма предимство. Това означава на практика, че гласът или присъдата, която определя съдебният заседател е равностойна на тази на магистрата. Извършителите на "домашно насилие", с помощта на адвокатите си, правят всичко възможно да не бъдат съдени от тази юрисдикция, защото знаят, че строгостта на представителите на обществото е по-безмилостна от професионалните съдии.
По този начин френските законодатели са канализирали гневът на обществото, към всички злодеи и убийци. До кога българските им колеги ще посещават Франция само да пазаруват?
Прочети цялата публикация



Гръцки депутат: Български туристи с фалшиви инвалидни карти заемат паркоместа за инвалиди
Проведе се четвъртата годишна среща на Японско-българската бизнес асоциация (JBBA)
Депутат внесе в гръцкия парламент въпроси за "нагли български шофьори и просяци"
Кавала вдигна ръце от български просяци
Двойно повече кражби в търговските вериги през 2025 г. – строителните и спортните магазини са най-засегнати
Евгений Кънев: Засега се трае колко сериозна е кризата с "Лукойл България", за да не се задават важни въпроси
Гръцки депутат се оплака от български просяци в Кавала
Григор Димитров се оттегли от мача си с Даниил Медведев в Париж
Ритейл новини: ????Още свръхправомощия за КЗК, Български купувач за Mall Plovdiv, Carrefour продава магазините си в Румъния
Михаела Филева покорява и театралната сцена – звезда в новия мюзикъл „Тайната на музиката“
Ангел Кунчев: COVID-19 остава водещият вирус сега, три са доказаните случаи на грип
Празничните понеделници остават – депутатите не посегнаха на дългите уикенди
Белгийското правителство заплаши да „срине Москва със земята“. Руснаците отговориха
Половинката на Григор е кралицата на червения килим в Холивуд
Хебър - Левски 0:2 /първо полувреме/
Призрачният град насред джунглата: Индонезия строи изкуствена столица без жители
Гръцки депутат: Български туристи с фалшиви инвалидни карти заемат паркоместа за инвалиди
Жоао Невеш се завръща в групата на ПСЖ за мача с Лориен