Fakti.bg | 02.09.2023 18:14:34 | 67

Етър обърна Локо София в Надежда и развали празника им

Локомотив София развали празника по случай 94-ата си годишнина с четвърта поредна загуба в първенството. "Железничарите" допуснаха обрат у дома срещу Етър и отстъпиха на своя съперник с 1:3 в мач от 8-я кръг на efbet Лига.

Двубоят в "Надежда" не предвещаваше подобен край и още в 8-ата минута Симеон Мечев даде аванс на домакините със страхотен гол. В 23-ата минута обаче Крум Стоянов изравни, а в края на първата част Кольо Станев вкара за 1:2 в полза на великотърновци. В 53-ата минута Мартин Николов оформи крайния резултат. До края на срещата Пламен Димов получи червен карто, след като хвана за гушата Красимир Милошев. "Железничарите" дори с човек повече не успяха да стигнат поне до още един гол.

Поражението беше шесто в последните седем мача за Локомотив София. Така отборът, воден от Стойчо Стоев, заема 12-о място с 6 точки."Болярите", за които това беше първи успех след завръщането в елита, събра 4 точки и заема 15-а позиция.

Гостите получиха възможност да отправят удар към вратата на домакините още в началните секунди. Мартин Тошев получи в наказателното поле, справи се с Диме Димов и шутира, но неточно. Малко след това Мартин Моран отправи удар с глава след изпълнение на тъч, но не затрудни Александър Любенов.

Локомотив излезе напред в резултата в 8-ата минута. Симеон Мечев получи пред наказателното поле от Фелипе Райън. Халфът успя да се освободи, завъртя се и с брилянтен удар в далечния ъгъл вкара за 1:0.

В 12-ата минута Георги Ангелов засече с глава центриране в наказателното поле, но Любенов улови. "Железничарите" мигновено организираха много опасна контраатака. Райън пусна към Карлос Франса отдясно. Бразилецът се справи с Валери Христов и навлезе в наказателното поле, като потърси Райън, който не успя да играе с топката. Тя се озова в Калоян Кръстев, който отправи силен удар, но Мартин Величков изби.

Етър стигна до изравнителен гол в 23-ата минута. Защитата на "червено-черните" изпусна Крум Стоянов на далечната греда. Крайният защитник получи страхотно центриране от Кольо Станев и с мощен шут от воле не остави никакви шансове на Любенов за 1:1.

Малко след попадението пред "болярите" се откри страхотен шанс да поведат в резултата. Мартин Тошев успя да се измъкне от бранителите на домакините и засече от воле центриране отляво, но прати топката опасно покрай вратата.

В 37-ата минута Диого Тейшейра получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително от Красимир Милошев. Малко след това Ивайло Найденов получи отдясно и с центриране успя да намери Калоян Кръстев в наказателното поле. Нападателят отправи удар с глава, който мина встрани от вратата. Малко преди края на първата част принудителна смяна трябваше да правят и гостите. Капитанът Крум Стоянов се контузи и беше заменен от Мартин Николов.

В 45-ата минута "болярите" направиха пълен обрат. Тошев свали в наказателното поле за Станев. Седмицата на гостите отправи силен удар, който беше блокиран от Димов. Защитникът обаче остана на земята и позволи на Станев да му измъкне топката, озовавайки се сам срещу Любенов, а след това нямаше проблеми с шут в далечния ъгъл да вкара за 1:2.

Втората част започна отлично за Етър - с гол. В 53-ата минута Любенов не успя да избие добре топката след центриране от корнер. Кълбото се озова в Мартин Моран, който обаче не успя да нанесе силен удар от около 12-13 метра. От това обаче се възползва Мартин Николов, който с техничен удар намери опразнената от стража врата за 1:3.

Тонусът в играта на Локомотив съвсем се изгуби след третия гол на гостите. В 66-ата минута Мечев опита удар от далечна дистанция, който не се получи. Малко след това Кръстев засече с глава центриране в наказателното поле, но не затрудни Мартин Величков.

В 70-ата минута се получи меле между играчите двата отбора, което беше започнато от Валери Христов и Красимир Милошев. Пламен Димов от своя страна хвана за гушата Милошев. За действията си защитникът получи директен червен картон, докато останалите двама - жълти.

В 83-ата минута Кръстев отново засече центриране в наказателното поле с глава, но и този път не намери очертанията на вратата. Малко след това резервата Ивайло Димитров изпълни пряк свободен удар от удобна позиция, но след рикошет в стената топката попадна в обятията на Любенов. В 86-ата минута Галин Минков получи пас от дълбочина и опита удар от воле, който обаче не се получи и не затрудни вратаря.