Cross.bg | 11.09.2023 03:57:00 | 83

Втора загуба за България от Черна гора в квалификациите

Българският национален отбор по футбол претърпя трето поражение в Европейските квалификации в група G, отстъпвайки с 1:2 при гостуването си на Черна гора. Това е втора загуба от този съперник в кампанията за „Германия 2024" след 0:1 през март в Разград. Успехът е важен за домакините, които събират 8 точки и макар с мач повече изпреварват на 2-ата позиция Сърбия. България остава на последното 5-о място само с 2 пункта. Срещата не беше за привърженици на българския отбор със слаби нерви, защото предложи всички палитри от емоциите - пропусната дузпа от капитана Кирил Десподов, пропилени много възможности за гол и допуснато поражение в 7-ата минута на добавеното време. Тимът на Черна гора остана с 10 човека на терена след час игра, когато Спас Делев извади червен картон на Игор Вуячич в комбинация със спечелената дузпа. В последните 20 минути българският тим без никакво съмнение доминираше, но си тръгва победен с инфарктен, но майсторски гол в 97-ата минута. В сравнение с мача с Иран преди три дни, селекционерът Младен Кърстаич пусна в игра вратарят Иван Дюлгеров, Кристиян Димитров, Валентин Антов, Патрик-Габриел Галчев и Спас Делев. В началните 10 минути двата отбора направиха по една добра атака, като българската след пробив на Лукас Петков не завърши с удар във вратата, докато за Черна гора Никола Кръстович с глава прати топката в аут