Fakti.bg | 09.10.2023 08:02:27 | 90

България с два златни медала от международния турнир по спортна аеробика в Пловдив

Българските състезатели спечелиха два златни медала при мъжете и при жените в 14-ото издание на международния турнир по спортна аеробика "PLOVDIV CUP AEROBICS OPEN. Надпреварата се проведе през уикенда в Палата 6 на Международния панаир в Пловдив.

Борислава Иванова стана първа на жени индивидуално с най-високата оценка в цялото състезание и триумфира на смесени двойки заедно с Христо Манолов. Българката взе и специалната награда Приз Мария Минева, посветена на проф. Мария Минева, която бе посветила живота си на развитието и популяризирането на спортната аеробика както в България, така и в целия свят.

Манолов се нареди четвърти при мъже индивидуално.

При юношите и девойките България взе още две отличия. Смесената двойка Християна Златанова и Александър Мишинков спечелиха златото, а Мишинков е втори индивидуално при юношите.

Близо 500 състезатели от 20 държави участваха в международния турнир по спортна аеробика "PLOVDIV CUP AEROBICS OPEN. Състезанието се организира от СК Аеробика-АМД съвместно със Съюза по аеробика в България и с изключителната подкрепа на Община Пловдив.