Путин: Работим заедно с Китай, идеите ни съвпадат напълно

Президентът на Русия Владимир Путин казва, че гледа на китайската инициатива "Един пояс, един път" като на желание за сътрудничество на международната сцена, предаде Ройтерс, цитирана от БТА, като се позова на информации от днес на руски новинарски агенции.
"Ние виждаме, че някои възприемат форума като опит на Народна република Китай да смаже някого под себе си, но ние не гледаме на нещата по този начин. Ние виждаме просто едно желание за сътрудничество" са думите на руския държавен глава, цитирани от Ройтерс.
ТАСС информира, че днес по централната китайска телевизия е бил излъчен откъс от интервю на президента Путин за медийната корпорация на Китай "Чайна мидиа груп". По-късно се очаква да бъде излъчено цялото интервю.
Лидерът на Русия трябва да посети Китай идната седмица за участие в третото издание на форума "Един пояс, един път". Кремъл не е обявил дата на пристигането на Путин в Китай, но самият форум е насрочен за 17 и 18 октомври.
"Ние приветстваме тази инициатива на председателя на Китайската народна република Си Цзинпин. Работим заедно, готови сме да работим и ще работим и в бъдеще. Нашите идеи за развитие на Евразийския икономически съюз напълно съвпадат с китайските идеи", казва още Путин, цитиран от ТАСС.
Към инициативата "Един пояс, един път", предложена от китайския президент Си Цзинпин като комплекс от многостранни търговско-инвестиционни проекти през 2013 година, вече са се присъединили над 150 държави и 38 международни организации.
"Китай не налага на никого нищо, никого не принуждава. Само предлага възможности", добавя Путин, като отбелязва, че когато възникнат трудности, "се търсят компромиси".
Прочети цялата публикация



Необичаен раздор в редиците на „Алтернатива за Германия“ по въпроса за Русия
Стратегическите грешки на Байдън продължават да тежат на Украйна
Гражданска война в Европа? Какъв е рискът?
В Абу Даби се провежда ключова среща за бъдещето на Украйна. Киев обяви, че няма да отстъпи територии на Путин
Украйна: Илюзия ли е демилитаризирането на Донбас
Европа вече обмисля немислимото: как да отвърне на Русия
Русия падна в собствения си газов капан
ISW: Украинската армия доказа, че може да контраатакува
Датското разузнаване: Стратегическото значение на Арктика нараства с изострянето на конфликта между Русия и Запада
Стратегията за сигурност на САЩ: Европа е новият враг
El Pais: Украйна буквално се разпада поради общественото разочарование от лидера на управляващите в Киев
Guardian: Британският посланик в Русия може да смени Москва с Вашингтон
The Wall Street Journal публикува гаранциите за сигурност на Украйна, договорени в Берлин
Тръмп съди британската медийна корпорация BBC за $5 милиарда ВИДЕО
Зеленски: Още няма разбирателство по териториалния въпрос, не искам да виждам никъде повече заличените точки от плана
Мицкоски: Източният съсед да регистрира „ОМО Илинден-Пирин”. Македонската идентичност е вековна константа
4:4! Ман Юнайтед и Борнемут поднесоха зрелище с осем голмайстори
Доналд Тръмп: Никога не сме били толкова близо до споразумение за Украйна
САЩ са поканили България, но не и Турция на среща за Газа в Катар
Удинезе следи нападателя на ЦСКА Леандро Годой