Fakti.bg | 28.10.2023 07:11:25 | 64

Ударихме Черна гора на старта на световното по мини футбол в ОАЕ

Националите по мини футбол започнаха с категорична победа с 3:0 срещу Черна гора на световното първенство, което се провежда в ОАЕ, предава blitz.bg/sport. Нашите изиграха силен мач и не оставиха шанс на противника. В откриващата среща на Мондиала "лъвовете" показаха желязна дисциплина и точност пред гола. Трябва да се отбележи, че този тим на Черна гора е с петима европейски клубни шампиони по мини футбол. Въпреки това националите ни тотално надиграха съперника след голове на Неделиан Костадинов, Васил Гуджев и Светлозар Табаков. остадинов откри резултата в 12-ата минута след заучено изпълнение на свободен удар. Преди това играта бе равностойна и позиционна. Черногорците опитаха да изравнят, но вратарят на България Тодор Малинов и защитата пред него не оставиха шанс за попадение. Началото на второто полувреме беше за противника, а Черна гора удари греда. Но в 39-ата минута Васил Гуджев направи 2:0, наказвайки грешка при върната топка към вратаря на Черна гора. Само след три минути Светлозар Taбаков оформи крайното 3:0 след контраатака.