Fakti.bg | 28.10.2023 09:18:01 | 72

Гришо среща Музети в първия кръг в Париж

Григор Димитров среща Лоренцо Музети на старта на турнира на твърди кортове в зала от сериите "Мастърс" 1000 във френската столица Париж- Наградният фонд на надпреварата е 7,6 милиона евро, предава БТА.

Двамата имат по един успех в двата двубоя един срещу друг. Преди четири дни 32-годишният Димитров победи италианеца Лоренцо Музети с 6:3, 6:4 за 94 минути на старта на турнира във Виена. 21-годишният италианец пък спечели 6:4, 7:6(3) на четвъртфиналите в Акапулко през 2021 година.

При успех над Музети Димитров ще играе във втория кръг срещу Даниил Медведев (Русия), от когото загуби на същата фаза във Виена преди два дни.

Водач в схемата на турнира е Новак Джокович (Сърбия), а номер 2 Карлос Алкарас (Испания). Холгер Руне (Дания) започва защитата на титлата си срещу победителя от двубоя между Стан Вавринка (Швейцария) и Матео Арналди (Италия).