Градският стадион в Ловеч ще бъде кръстен на Ферарио Спасов

Градският стадион в Ловеч може да бъде прекръстен на името на Ферарио Спасов, който загина трагично в катастрофа в събота. Феро бе отнесен около Шереметя от бял спортен мерцедес, който се е движел със 150 км в час, пише "Тема спорт".
"Постъпило е предложение, в което жителите на град Ловеч можем да поискаме от Общинския съвет и от кмета на Община Ловеч г-н Страцимир Петков стадионът да носи името на Ферарио Спасов", написаха на официалната фенстраница на ловчанлии "Литекс - Фен Страница". Очаква се в най-скоро време предложението да бъде внесено официално и гласувано на първото заседание на новата местна власт. Като футболист Феро записва 350 мача за Осъм Ловеч в два периода (1979-83 и 1986-93). После е старши треньор на тима, с който става шампион през 1999 г. и печели купата през 2001 г. Ръководи и Академията на Литекс.
Поклонението пред Ферарио Спасов ще е в много тесен семеен кръг. Това съобщават от страницата на Община Ловеч, като се позовават на семейството на специалиста.
Близките благодариха на всички, които с искрени слова предизвикаха вълна от състрадание и съпричасност.
"Това ни помогна да преодолеем най-тежките мигове от сполетялата ни трагедия. Нашият баща, съпруг и дядо ценеше семейното спокойствие и времето, прекарано скромно, далеч от светлината на прожекторите. Най-съкровеното ни желание е да се разделим точно по този начин с него. Благодарим за разбирането!", казват от семейството на Ферарио Спасов.
"В личния си живот той бе олицетворение на скромност и честност, отдаден на семейството и приятелите. Именно заради това гражданите на Ловеч го ценяха и обичаха. Той беше изключителна личност и силен характер. Искрено вярвам, че неговият пример и уроците му ще останат в паметта и сърцата на всеки, който е бил свидетел на пътя му", каза кметът Страцимир Петков. Вчера в Ловеч бе ден на траур.
Обвиняемият за катастрофата Начо Панталеев може да получи от 3 до 8 години затвор, каза окръжният прокурор на Ловеч Валентин Вълков.
Прочети цялата публикация



ЦСКА обеща огромни бонуси на футболистите си, ако спечелят титлата
Президентът Йотова пристига в Бургас за „Мача на надеждата“
Български и световни легенди се събират в Бургас за благотворителния „Мач на надеждата“
И.ф. главен прокурор Ваня Стефанова подписа искането за екстрадиция на Стоян Мавродиев
Шакира ще открие Световното първенство по футбол в Мексико със специално шоу
ЦСКА започва тур за фен картите
Шакира ще пее на церемонията по откриването на Мондиала
Исканият от Левски Хусем Тка отряза израелски тим
Лекоатлетическата писта около тренировъчния терен на стадион „Берое“ няма да бъде достъпна на 5, 6 и 7 юни в определени часови диапазони
Стилиян Петров представи официалните екипи за "Мача на Надеждата" (СНИМКИ)
"Сърцето е твоят двигател": Автомобилно шествие, посветено на мъжкото сърдечно здраве
Втори ден издирват 75-годишен мъж в района на село Фотиново
Коболи преди големия финал: Трудно ми е да говоря в момента
Дара пред BBC: Два пъти исках да се откажа от "Евровизия"
В район "Кремиковци" има само един патрул, заяви зам.-кметът Виктор Чаушев
Добри новини за Неймар и Бразилия
Костадин Костадинов: Партии работят в симбиоза за опазване на интереси на украинска групировка на Черноморието
Половин килограм канабис откриха до оградата на детска градина във Враца
DARA пред „Би Би Си“: Два пъти исках да се откажа от „Евровизия“, а след това спечелих конкурса