Fakti.bg | 18.11.2023 09:58:41 | 69

Англия записа пестелив успех над Малта

Националният отбор на Англия по футбол се наложи над тима на Малта с 2:0 у дома и си осигури класирането за Европейското първенство през 2024 година в Германия. Защитникът на гостите Енрико Пепе си вкара автогол в деветата минута, с който откри резултата, а капитанът на "Трите лъва" Хари Кейн се разписа четвърт час преди края на редовното време, като това бе 62-рото му попадение за Англия, предава БТА. Тимът на Гарет Саутгейт не беше убедителен в мача, като през първото полувреме не отправи нито един точен удар във вратата на съперника - нещо, което му се случва за първи път от 2017 година. Англия завършва кампанията си с гостуване на Северна Македония в понеделник.

В тази група отборът на Италия се приближи към класиране, след като спечели срещу Северна Македония с 5:2 в Рим. Така отборът на Лучано Спалети вече има нужда само от точка, за да си осигури участие във финалите в Германия, където да защитава титлата си.

Италианците доминираха най-вече през първата част, когато се отличи нападателят на Ювентус Федерико Киеза, който вкара два гола и бе в основата на всички опасности. Матео Дармиан бе открил резултата за Италия, а Жоржиньо пропусна дузпа. След почивката резервата Яни Атанасов вкара два гола за македонците, които застрашително се върнаха в мача, но в последните 10 минути Джакомо Распадори и Стефан Ел Шарауи успокоиха тима на Италия. В последния кръг Италия ще гостува на Украйна в Леверкузен и на тима на Спалети му трябва точка за класиране.